Úspěšný návrat na Střelecký ostrov zažil ve čtvrtečním utkání reprezentační jednadvacítky záložník Pavel Šulc. Před pondělním soubojem s Albánií velice rád zavzpomínal na časy, kdy nastupoval v černobílém dresu a hájil barvy českobudějovického Dynama.

Užil jste si vítězný návrat na Střelecký ostrov?
Moc. Dohromady jsem v Dynamu strávil skoro rok, měl jsem to tady moc rád a velice si to oblíbil. Byl jsem nadšený, když jsem zjistil, že se bude hrát v Českých Budějovicích. Navíc jsme vyhráli, takže jsem z toho všeho měl obrovskou radost.

Vítězství proti Slovinsku se ale nerodilo vůbec lehce.
Vstup do kvalifikace je nesmírně důležitý. Je dobře, že jsme ho zvládli. Herně to z naší strany nebylo ono, ale společně jsme trénovali pouze dvakrát, takže nebylo snadné se sehrát. Podstatné je, že jsme vyhráli.

Přišli se na vás podívat kamarádi či známí, které jste na jihu Čech poznal?
Viděl jsem v hledišti několik bývalých spoluhráčů, dorazil také Tomáš Sivok, se kterým jsem v předloňské sezoně hrál. Pozdravili jsme se, bylo to moc příjemné.

Sledujete počínání Dynama ve FORTUNA:LIZE?
Samozřejmě. Snažím se i na všechny zápasy koukat, ale poslední dobou se často hraje v podobný čas, takže toho nevidím tolik.

Vzpomínáte na České Budějovice jako na tým, který vám nejvíce pomohl k přechodu do nejvyšší české soutěže?
Dynamo mi ke vstupu do ligy pomohlo nejvíc. Trenér měl ve mě důvěru, hrálo se mi tady dobře a mohl jsem poté Plzni ukázat, že na to mám.

Druhým soupeřem v kvalifikaci bude Albánie. Dá se očekávat podobně náročný zápas?
Jsou nevyzpytatelní. Viděli jsme je na videu, ale těžko říct, s čím na nás vyrukují. Uvidíme, jak na tom budou.