Po dlouhých šesti letech znovu vešel do kabiny Dynama, aby společně s ostatními hráči v týmu zahájil přípravu na novou sezonu. Urostlý útočník Michal Škoda se vrátil na jih Čech po velice vydařené sezoně v Mladé Boleslavi a hned na prvním tréninku ukázal, že může být pro černobílé velkou posilou.

Na první sraz se těšil. Dorazil s Patrikem Hellebrandem, se kterým se společně ubytovali v Šindlovské krčmě den před prvním tréninkem. „Seznámili jsme se spolu na hotelu. Už to tu samozřejmě docela znám, takže nejdu do nového prostředí,“ řekl na úvod.

Od doby, co v Dynamu působil naposledy, se kádr Jihočechů výrazně obměnil. Aktivním fotbalistou zůstal pouze Pavel Novák. „Ze stávajících hráčů tu zůstal pouze Novas, ještě s námi hrál také Jirka Kladrubský. Jsou vylepšené šatny, celkově se výrazně zlepšilo zázemí. Máme opravdu skvělý servis a podmínky, ve kterých se můžeme zlepšovat,“ všiml si Škoda.

Na první angažmá v Dynamu nevzpomíná moc dobře. „Vím, že mé první působení v klubu nebylo příliš úspěšné. Řekli jsme si s trenérem, že za tím uděláme tlustou čáru. Dynamo se v posledních letech výrazně změnilo, což je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl vrátit,“ vysvětlil rodák z Prahy.

Uplynulou sezonu FORTUNA:LIGY zakončil opravdu ve velkém stylu. V posledních čtyřech utkáních nasázel pět branek a hned na prvním tréninku ukázal, že střeleckou fazonu neztratil. „Soustředím se víc na výkony než na góly. Pokud jsou výkony dobré, přicházejí i branky,“ dodal na závěr.

Michal Škoda na prvním tréninku na Složišti společně s kustodem Radomilem Procházkou