Přibližně čtyřicet dětí se ve středu 16. října přijelo podívat na Střelecký ostrov, kde absolvovaly trénink A-týmu Dynama a poté si prohlédly zázemí stadionu. Na závěr nechybělo ani krátké setkání s hráči a následná autogramiáda. Akce proběhla díky Nadačnímu fondu Jihočeského kraje.

Děti ze čtyř dětských domovů dnes navštívily Střelecký ostrov. Na vlastní oči viděly trénink fotbalistů Dynama, jejich kabinu a veškeré zázemí stadionu. Po tréninku si pak na vlastní kůži okusily trávník, když nazuly kopačky a zastřílely si na brankáře Zdeňka Křížka. Ten pak ve VIP prostorech spolu s Jirkou Kladrubským, Tomášem Sivokem, Jardou Drobným a Petrem Javorkem absolvoval besedu a autogramiádu s dětmi.

„Děti si užily skvělé dopoledne a odnesly si spoustu dárků, které ani nečekaly,“ uvedl Pavla Vandasová za Nadační fond Jihočeské naděje, který návštěvu zprostředkoval. Zážitek z návštěvy fotbalistů Dynama si odvezly děti z dětských domovů v Žíchovci, Zvíkovského Podhradí u Písku, Horní Plané a Boršova nad Vltavou.