Speciální utkání odehrál Patrik Hellebrand na Slovácku. V Uherském Hradišti strávil tři roky a přestupoval odsud do pražské Slavie. Do mužstva se vrátil ještě loni, kdy tam půlroku hostoval. Tentokrát na stadion Miroslava Valenty přijel v černobílém dresu a po utkání musel zkousnout těsnou porážku.

Co rozhodlo o výhře Slovácka?
Klíčové bylo, že jsme se skoro vůbec nedostali do naší hry. Musíme přiznat, že soupeř byl skoro celé utkání lepší. Měli jsme v závěru pár šancí, ale jinak jsme prohráli zaslouženě. Nepodali jsme výkon, který jsme měli.

Čím to bylo, že jste nedokázali být moc aktivní?
Neměli jsme klid na míči, nedokázali jsme ho skoro vůbec podržet. Napadali jsme, běhali bez míče a po zisku přišla okamžitě ztráta.

Na rozdíl od prvního kola jste se v sestavě posunul na pozici podhrotového hráče. Kde vám to svědčilo víc?
Hraju tam, kam mě trenér postaví, ale o něco více mi to svědčí na desítce, tedy pozici podhrota.

Jednalo se pro vás o speciální utkání, když jste na Slovácku ještě nedávno působil?
Bylo to trochu něco jiného, ale beru každé utkání stejně důležitě a chtěli jsme ho zvládnout za tři body, avšak bohužel se to nepovedlo. Musíme se připravit na Ostravu a zvládnout to.

V posledních deseti minutách jste si vytvořili tři velké příležitosti. Věřili jste, že po hlavičce Martina Králika byl míč za brankovou čárou?
Vypadalo to tak, doufali jsme, že se jednalo o gól. Je škoda, že jsme jednu ze šancí neproměnili, protože bod by byl zlatý. Mrzí nás to.