Redakce webu vybrala společně s hlavním trenérem A-týmu Dynama tři nejlepší a nejhorší zápasy povedené sezony Jihočechů. Pojďte si projít vybrané zápasy i s hodnocením Davida Horejše.

Nejlepší zápasy Dynama v sezoně 2016/17:

1. Dynamo – Opava 2:1 (1:0) – 10. kolo

Branky: 27. Wermke, 83. Kalod – 55. Jursa. Sestava Dynama: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš (90. Bederka) – Wermke (74. Pešek), Benát, Táborský (90+1. Kadula) – Kalod.

Byl to tehdy souboj o třetí místo tabulky, který Dynamo zvládlo a navléklo další korálek na šňůru domácích výher. Televizní šlágr byl specifický tím, že hosté přijeli v dresech, které se sudímu Dubravskému zdály příliš podobné těm domácím. Opavští tedy hráli v zapůjčených starších dresech Dynama. Samotný zápas gólově otevřel přesnou ranou Wermke, na jeho zásah ale po změně stran odpověděl opavský Jursa. O třech bodech pro domácí rozhodl sedm minut před koncem tečovanou střelou Kalod. „To byl dle mého jednoznačně nejlepší zápas sezony. Bylo to televizní utkání, kluci splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Dali jsme silnému soupeři dva góly a utkání nakonec vyhráli,“ rád si zavzpomínal trenér Dynama David Horejš.

2. Táborsko – Dynamo 0:1 (0:1) – 14. kolo

Branka: 38. Táborský. Sestava Dynama: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Čermák, Čavoš – Wermke (76. Pešek), Benát (89. Kladrubský), Táborský (86. Kadula) – Kalod.

Vyhrané derby nemůže mezi nejlepšími zápasy chybět. Dynamo na podzim na Soukeníku zvítězilo 1:0, když o jedinou branku se postaral Ivo Táborský. Atraktivní utkání, kterému tradičně nechyběly emoce ani kvalitní fotbalová podívaná, nakonec rozhodla jediná branka. Derby řídil nejlepší český sudí Pavel Královec, který jej zvládl suverénně. „Výhra v derby je výhra v derby! Utkání jsme sehráli velice dobře takticky. Vstřelili jsme dvě branky, jedna nám nebyla uznána. Byli jsme lepším týmem a dle mého jsme zaslouženě vyhráli,“ vrací se k prvnímu derby minulé sezony českobudějovický trenér.

3. Třinec – Dynamo 0:2 (0:0) – 1. kolo

Branky: 87. a 90+4. Kalod. Sestava Dynama: Křížek – Klesa, Novák, Šourek, Funda – Čermák (84. Benát), Čavoš – Wermke (90. Vaněk), Táborský, Kadula (64. Pešek) – Kalod.

Otevírací utkání nové sezony bylo pro Jihočechy stěžejní minimálně pro zbytek podzimu. Po výsledkově nepovedené přípravě se černobílí zdravě naštvali a vyrovnanou partii v závěru dvěma góly rozhodl Richard Kalod. Českobudějovičtí tak navázali na úspěšnou sérii proti Třinci, který zatím vždy porazili. „Herně jsme odehráli například zápas v Olomouci (0:1) lépe, ale jestli to má být dobré utkání, tak jsme ho měli vyhrát. Šancí jsme tehdy měli opravdu hodně. Proto si myslím, že důležité pro nás bylo důležité první utkání sezony v Třinci. Odehráli jsme ho velmi dobře, hlavně druhý poločas. Výhra 2:0 nás nakopla k úspěšnému podzimu,“ myslí si Horejš.

Nejhorší zápasy Dynama v sezoně 2016/17:

1. Dynamo – Vlašim 0:4 (0:0) – 25. kolo

Branky: 52. a 84. Vyhnal, 48. Hadaščok, 72. Reiter. Sestava Dynama: Křížek – Klesa (60. Vopat), Šourek, Havel, Funda – Čavoš, Kladrubský – Wermke, Benát, Pešek (56. Kadula) – Táborský (75. Matějka).

Přestože Dynamo v generálce na jaro Vlašim doma porazilo, v sezoně s ní dvakrát prohrálo. Středočeši tak byli společně s Olomoucí jedinými dvěma týmy, se kterými Českobudějovičtí nezískali ani bod. Dohrávka 25. kola byla pro Dynamo na Střeleckém ostrově hodně hořká. Po bezbrankové první půli se hosté dvakrát prosadili během čtyř minut a de facto rozhodli o pokračování své úspěšné jarní série. „Oba zápasy s Vlašimí nám nevyšly. Naše výkony nebyly v obou utkáních dobré, tento běhavý a mladý tým nám nesedí. Na jaře jsme sice odehráli bezbrankový první poločas, soupeř pak ale během pěti minut rozhodl,“ hodnotí trenér Jihočechů nejhorší zápas sezony.

2. Dynamo – Varnsdorf 0:1 (0:0) – 17. kolo

Branka: 75. Knejzlík. Sestava Dynama: Křížek – Klesa (82. Matějka), Šourek, Novák, Funda – Čavoš, Kladrubský (80. Vopat) – Wermke, Benát, Táborský – Kalod (46. Pešek).

Povedený podzim dával Jihočechům velká očekávání. V případě povedeného vstupu do jara si to černobílí mohli rozdat s Olomoucí, Ostravou a Opavou o přední příčky. Jenže hned první duel druhé poloviny sezony se Jihočechům nepovedl. Po sedmi podzimních domácích výhrách přišel hned v tom prvním jarním zmar a křeč v ofenzivní fázi, což vyvrcholilo v jedinou branku Knejzlíka čtvrthodiny před koncem. Dobře bránící Varnsdorf pak už cennou výhru nepustil. „Měli jsme si s utkáním lépe poradit. Soupeř dobře bránil a nedokázali jsme se do něj dostat. Pak celé utkání rozhodla jedna naše chyba. Byl to důležitý zápas i vzhledem k dalšímu průběhu sezony. Bohužel jsme jej nezvládli,“ mrzí Davida Horejše.

3. Dynamo – Pardubice 0:0 – 27. kolo

Sestava Dynama: Křížek – Klesa, Šourek, Havel, Kladrubský – Čavoš, Benát – Pešek, Táborský (77. Matějka), Funda (66. Wermke) – Kadula.

Pardubice patřily na jaře ke špičce druhé ligy. Bod proti rozjetému a sehranému týmu by měl svoji váhu, i když hráli Jihočeši doma. V nabitém programu a s prořídlou sestavou ale černobílí odehráli nevýrazný zápas s minimem šancí. Ty největší měl mladý stoper Lukáš Havel, gólu se dočkal ale až o kolo později proti Táborsku. Pětistovka diváků tak na Střeleckém ostrově branku neviděla. „Pardubice dokázaly v té době vyhrát v Opavě a jako jediné remizovat na Baníku Ostrava, svou kvalitu měly. Ale my jsme se vůbec nedokázali prosadit,“ vracel se k jedinému bezbrankovému utkání na Střeleckém ostrově trenér David Horejš.