Šest gólů, dvě asistence. Bosňan Benjamin Čolić vévodí produktivitě obránců celé FORTUNA:LIGY, k tomu je také první v tabulce střelců mezi beky. Do statistik se zapsal i v posledním utkání, kdy přesným centrem našel Pavla Nováka a připsal si druhou asistenci v sezoně.

Vedete produktivitu obránců v celé lize. Máte radost z této statistiky?
Je to pěkné. Dal jsem dost gólů z penalt, ale počítá se každá branka a je jedno, z jaké situace padla. Nejdůležitější je, že moje produktivita nám často pomohla k zisku bodů. To je pro mě hlavní.

Vždycky jste se považoval za ofenzivního obránce? Táhne vás to dopředu?
Celý život jsem hrál ofenzivně. V Bosně jsem nastupoval v jednom z nejlepších klubů celé soutěže, takže jsem musel pomáhat i směrem dopředu.

V zápasech máte na starost i rohové či přímé kopy. Věnujete se těmto situacím i na tréninku?
Prakticky po každém tréninku zůstávám deset až patnáct minut na hřišti a trénuji to. Je nás víc, kdo si je nacvičuje.

Loni jste se několikrát prosadil i z přímého kopu, letos zatím ani jednou. Věříte, že to ještě do konce sezony prolomíte?
Musím přiznat, že jsme zatím ani neměli tolik příležitostí z přímých kopů. Spíše jsme zahrávali z větší dálky nebo ze strany. Ale doufám, že to ještě přijde.

V aktuálním ročníku jste proměnil pět penalt, poslední šestou jste nedal. Šel byste znovu, kdyby se naskytla?
Určitě. Pokud budu určený, rozhodně půjdu.

V posledním ligovém utkání proti Plzni jste si připsal asistenci u branky Pavla Nováka. Byla to situace, kterou nacvičujete v trénincích?
Máme to tak za úkol. Když je útok z pravé strany, tak na zadní tyči to zavírá krajní obránce. Pokud se jedná o druhou stranu, samozřejmě platí to samé.

Co vás vedlo k razantní změně sestřihu?
Už opravdu dlouho jsem se k žádné změně neuchýlil, ale když jsem byl mladší, tak jsem měnil účesy prakticky neustále. (úsměv) Přišlo mi, že je čas na změnu.

O víkendu přijede Zbrojovka Brno, kterou jste venku porazili. Cítíte, že je třeba po dlouhé době přidat tři body?
Všichni si to přejeme. Je to pro nás velice důležité utkání, dodá nám to větší klid. Hrálo by se nám v závěru sezony o dost snadněji.

Statistiky v posledních dvou sezonách
SEZONAMUŽSTVOZÁPASYMINUTYGÓLYASISTENCEŽK
2020/2021Dynamo ČB191582624
2019/2020Dynamo ČB282519264