Pro Patrik Hellebranda představuje souboj se Zlínem specialitu. Odchovanec tamního celku se v neděli postavil svému mateřskému klubu znovu. Chtěl více, jeho tým ale nakonec uhrál pouze jeden bod. Druhou domácí remízu záložník Dynama zhodnotil na tiskové konferenci.

Patriku, jak utkání proti Zlínu hodnotíte?
Zápas se pro nás vyvíjel skvěle. Dali jsme dva rychlé góly, ale pak jsme bohužel přestali hrát. Do poločasu mohlo být srovnáno, kdyby nám nepomohl VAR. Do druhé půlky jsme šli pasivně a vlastně jsme jen čekali, až dostaneme druhý gól.

Čím si pasivitu na startu druhého poločasu vysvětlujete?
Těžko říct. Možná jsme to podvědomě chtěli udržet, ale hráli jsme doma a takhle se doma nehraje. Jestli chceme začít doma vyhrávat, musíme soupeře víc tlačit dopředu a nehrát tak opatrně.

Soupeř měl ve druhé půli několik velkých šancí, kterými mohl zápas zlomit na svou stranu.
Měli velké šance, ale na druhou stranu jsme je měli i my. Mohli jsme dát na 3:1, ale bohužel to dopadlo tak, že jsme dostali. Minulý zápas s Olomoucí jsme byli dvacet minut výborní, pak jsme dostali gól a zlomili jsme se. A to se teď opakovalo. Nesmíme být asi tak opatrní, ale valit dopředu. To se zatím neděje. Je to na nás na hráčích.

Mrzí vás, že nenastoupil za Zlín váš bratr Jan?
Nemyslel jsem na to. Soustředím se jen na náš výkon. Bráchovi samozřejmě přeji to nejlepší, ať hraje, ať naskakuje, ale soustředil jsem se jen na sebe. A na svůj výkon. Proti bráchovi jsem ještě nehrál, nejspíš by to bylo zvláštní. Jsem odchovanec Zlína, ale jsem tady v Budějovicích a chci s nimi vyhrávat. Chci, ať jsme v tabulce co nejvýš.

V příštím zápase vás čekají Teplice. S čím tam pojedete?
Jdeme zápas od zápasu. Připravíme se na ně a věříme si. Doma jsme chtěli jsme potvrdit výhru z Ostravy, nepovedlo se a nezbývá než se připravit na Teplice a získat tam tři body.