Značnou část své fotbalové kariéry strávil Jakub Hora na severu Čech. V Teplicích hrával několik let a právě z nich v roce 2021 natrvalo zakotvil na jihu Čech. Ve 26. kole FORTUNA:LIGY však bude doufat, že se mu podaří nad žlutomodrými znovu zvítězit. Podobně jako na podzim, kdy Hora asistoval u vítězného gólu.

S čím do zápasu půjdete, Jakube?
Půjdeme do něj plní sebevědomí a budeme chtít získat tři body. Myslím si, že tím bychom utekli spodku, což se nám nepodařilo ve Zlíně. Nic jiného než tři body nepřicházejí v úvahu.

Co podle tebe bude v honbě za třemi body klíčové?
Abychom hráli to, co po nás trenéři chtějí a na co jsme zvyklí. Tři zápasy po sobě doma jsme vyhráli a předváděli jsme dobrou hru. S tím uspějeme.

Doma se teď celkem daří, čtyři vítězství ve všech soutěžích po sobě. Čím si to vysvětluješ?
Nevím, možná jsme začali být doma víc sebevědomí. Mně osobně je jedno, jestli hraji doma, nebo venku, teď jsme to ale venku moc nezvládali. Soupeři chtěli víc než my. V tomhle jsme teď horší, naši hru nedokážeme vnutit soupeři a my se přizpůsobíme. To nechceme.

Pro tebe to bude vzhledem k teplické minulosti speciální zápas.
Strávil jsem tam čtyři a půl roku. V lize jsem byl nejdéle tam. Už to tak neberu, je to dlouho, ale pořád tam mám kamarády a známé, navíc pocházím z Mostu. Speciální to je, ale už to tak tolik nevnímám.

Na podzim jsi přispěl k výhře 2:0 asistencí na první gól. Určitě doufáš, že se ti něco takového podaří zopakovat.
Kdyby to tak bylo, budu spokojený. Ještě spokojenější ale budu, když zůstanou v Budějovicích tři body.