Objevil se na jihu Čech už na začátku přípravy, ve čtvrtek s klubem podepsal smlouvu. Devatenáctiletý obránce Maksim Matvejev se stal novou posilou Dynama, kde podepsal kontrakt na tři a půl roku. Jedná se tak o první posilu v novém roce 2022.

Mladý obránce přichází do Dynama z ruského Lokomotivu Moskva, kde prošel tamní akademií a naposledy nastupoval za juniorský tým. Vyzkoušel si také, jaké to je nosit reprezentační dres, protože patřil do ruského národního týmu v kategorii do patnácti let. V příštím týdnu oslaví kulaté dvacáté narozeniny.

Vedení Jihočechů si perspektivního fotbalistu vytipovalo už dříve a jeho výkony bedlivě sledovalo. „Těší nás, že se nám povedlo jeho příchod dotáhnout. Jedná se rtuťovitého obránce, který je schopný hrát na obou stranách hřiště. Určitě se nejedná o poslední posilu," řekl sportovní ředitel Tomáš Sivok.

S mužstvem se Maksim Matvejev připravuje od začátku společné přípravy, která odstartovala v pondělí. Po úvodním tréninku na Složišti se ještě ten den přesunul do Prahy, kde na FTVS úspěšně absolvoval funkční zátěžové testy.