V posledním přípravném utkání se Dynamo naladilo na první kolo hladkou výhrou 7:0 s Benešovem. V prvním poločase kanonádu režíroval Petr Javorek, jenž se blýskl dvěma góly. Jednatřicetiletý středopolař se objevil na pro něho trošku netradiční pozici pod hrotem. Začne Javorek i za týden ligu na "desítce"?

Gólový účet zápasu jste otevřel chytrou střelou, kdy jste překvapil všechny přítomné a hlavně brankáře střelou na bližší tyč.
Asi i gólman si myslel, že to bude přihrávka přes střed hřiště. Já byl připravený vystřelit a padlo to tam.

Druhý zásah už byl rozhodně snazší, když jste pálil zblízka ve vyložené pozici.
Povedla se nám pěkná akce. Patrik Čavoš to dal krásně pod sebe na malé vápno a už šlo jen o to, abych to dobře trefil. To se povedlo.

V generálce jste nastoupil pod Lukášem Poučkem na pozici pod hrotem. Jak k tomu došlo?
Trenér chtěl tuhle variantu vyzkoušet, tak jsem hrál víc nahoře. Takovou „desítku“. Ale lépe se cítím blíž stoperům, kde mám víc balonů. Nicméně respektuji rozhodnutí trenéra a budu hrát tam, kam mě pošle.

Petr Javorek #20

Proti Benešovu v ofenzivě vše fungovalo, ale za týden v prvním ligovém kole to bude asi jiná písnička.
Určitě. Benešov měl v sobotu před vzájemným utkáním první trénink. Musíme výsledek brát s rezervou, ale jsme rádi, že jsme to zvládli v takovém stylu. Jsem přesvědčen, že jsme dobře připraveni na nadcházející sezonu.

Vstřelili jste sedm branek, ale mohlo jich být daleko více. Proti Třinci v prvním kole určitě nedostanete tolik šancí a bude třeba je využít.
To bude úplně jiný zápas. První kola bývají o jednom nebo dvou gólech. Musíme být v každé šanci koncentrovaní, abychom ji využili, a první zápas nové sezony zvládli.

Už jste nakousl, že se vám příprava povedla. Byla krátká a podle vašich představ?
Myslím, že ano. Až na výjimky, jako například prohra s Táborskem, nám příprava herně i výsledkově vyšla. Nicméně už jsem zažil hodně příprav a nemusí to být vždy směrodatné. Zažil jsem, když byla neúspěšná příprava a skvělý podzim, stejně tak naopak. Takže se musíme koncentrovat na začátek, abychom do sezony dobře vstoupili.

Také na vás bylo znát, že hrajete v pohodě. Podařilo se vám navázat na povedenou druhou polovinu jarní části. Jak jste se cítil?
Cítil jsem se velice dobře. Měl jsem hodně prostoru na hřišti a věřím, že si pohodu přenesu i do ligy.

Když trošku přeskočíme rovnou k nejbližšímu soupeři, tak Třinec bude na úvod těžký kalibr. Už v minulé sezoně čeřil druholigové vody, povedla se mu i příprava.
Nebude to nic jednoduchého. Tým zůstal pohromadě, odešel akorát útočník Juřena, místo něhož dorazili dobří fotbalisté. Třinec odehrál kvalitní přípravu korunovanou remízou v generálce s Ružomberokem. Maximálně se na zápas připravíme a doufám, že se nám povede Třinec porazit.