V týmu Dynama došlo v průběhu minulého týdne hned k několika výrazným hráčským změnám a fotbaloví příznivci si budou nové tváře moci prohlédnout již tuto neděli, kdy se Jihočeši představí na kvalitně obsazeném turnaji v Písku. Trenér František Cipro do turnajových zápasů určitě postaví útočníka Libora Baláže a také v pátek dojednaného Jana Svátka (na fotografii) z Jablonce! Oba fotbalisté přicházejí na jih Čech na roční hostování. K vidění naopak nebude již Petr Faldyna (hostování Jihlava), Michal Mácha (hostování Sokolov), Jiří Jeslínek (ME U-19), Jiří Hrbáč ani Roman Pivoňka (oba zranění). Stále individuálně se také připravuje bývalý reprezentant Karel Poborský, který první přípravný zápas odehraje až proti Energii Cottbus.
V uplynulém týdnu došlo v týmu Dynama hned k několika hráčským změnám. Nejprve se v úterý rozhodlo o tom, že bude Michal Mácha hostovat v Sokolově a s blížícím se koncem pracovního týdne nabraly přestupové tahanice na obrátkách. Ve čtvrtek během dopoledne podepsal smlouvu o ročním hostování Libor Baláž, o den později se rozhodlo o hostování Petra Faldyny v Jihlavě a o pár hodin později vedení klubu zveřejnilo jméno Jana Svátka, dalšího útočníka, který bude na jihu Čech hostovat také do konce sezony.

Libor Baláž si zahrál za Dynamo již v zápase s Plzní, pro druhého jmenovaného Jana Svátka bude turnaj v Písku premiérou v černobílém dresu. Jihočeši se na nedělním píseckém turnaji představí ve společnosti Kladna, Plzně a Žižkova. Dynamo bude hrát svůj první zápas od 10:00 proti Kladnu a poté od 11:30 odehraje zápas Plzeň-Žižkov. Atraktivitu turnaji také přidává skutečnost, že se finálový zápas (16:00) odehraje před kamerami České televize (zápas bude vysílán v přímém přenosu na sportovním kanálu ČT4Sport). Utkání o třetí místo přijde na řadu netradičně až nakonec - tedy v 18:00.

Informace o novém hráči

Jan SVÁTEK (narozen 24. května 1983), útočník: Prošel dorostem Sparty, odkud se podíval do druholigového týmu letenských. V létě 2003 odešel hostovat do Mostu, kde vydržel rok. V březnu 2005 odchází hostovat do Opavy, ale už jen jako hráč na amatérskou smlouvu. Po sestupu v létě 2005 po něm sáhla Plzeň, kde však zůstal jen půl roku a v lednu 2006 odešel do Jablonce. Na svém kontě má 32 zápasů v první lize, v nichž stihl vstřelit tři branky. Ve druhé nejvyšší soutěži nasbíral 56 zápasů a 6 branek.