Už v pátek odstartují futsalisté Dynama novou sezonu v nejvyšší soutěži. Hned na úvod je čeká velice náročné utkání v hale východočeské Chrudimi, kde budou hrát od 20:00. Novinky v týmu před začátkem ročníku rozebíral jeden z klíčových článků týmu Petr Benát.

Budějovický kádr před novou sezonou nedoznal žádných velkých změn. „Pokračovat už z důvodu pracovních povinností a zdravotního stavu nebude Ondřej Hačka, ale kdyby bylo nejhůře, tak by nám pomohl. Zdravotně na tom není dobře ani Roman Lengyel, u kterého uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Z týmu Absolut se nám povedlo přivést Martina Slavíka," komentovala změny v kádru hlavní opora Petr Benát.

Cíle do sezony budou mít jihočeští futsalisté podobné jako loni. „Chtěli bychom se znovu podívat do play off, které jsme si loni kvůli koronaviru nemohli zahrát. Skončili jsme osmí, takže jsme měli jistou účast. Pokud by se nám to podařilo zopakovat, byli bychom spokojení," dodal Benát.

Na úvod čeká Dynamo jeden z nejtěžších soupeřů. Utkají se na palubovce ERA-PACKU Chrudim. „I loni jsme začínali venkovním zápasem, kdy nás čekala velice silná Sparta. I letos to bude podobné. S Chrudimí jsme uplynulou sezonu odehráli poslední zápas, takže je nám zřejmě souzená," usmál se na závěr bývalý vynikající ligový záložník.

Rozpis prvních zápasů Dynama

1. kolo (4.9): FK ERA-PACK Chrudim - SK Dynamo Č. Budějovice 20:00
2.kolo (13.9.): SK Dynamo Č. Budějovice - SK Slavia Praha 19:00
3.kolo (28.9.): SK OLYMPIK Mělník - SK Dynamo Č. Budějovice 20:00
4.kolo (2.10.): FTZS Liberec - SK Dynamo Č. Budějovice 19:30
5.kolo (11.10.): SK Dynamo Č. Budějovice - Žabinští Vlci Brno 19:00