Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice hlásí změnu v hráčském kádru. Na hostování do konce letošní sezony přichází mladý brankář anglické Chelsea – devatenáctiletý chorvatský reprezentant Matej Delač!

Fotbalisté Dynama České Budějovice prožívají nepovedený vstup do sezony. Po šesti odehraných kolech mají na svém kontě pouhý jeden bod, a přestože v posledním zápase s Baníkem neinkasovali a uhráli remízu 0:0, jsou se sedmnácti obdrženými góly nejhůře bránícím týmem nejvyšší soutěže.

Během reprezentační pauzy došlo ke změně na trenérském postu, tým posílil bek Trnavy Jaroslav Machovec a další změnou spojenou se špatnou hrou defenzivy je posílení brankářského týmu o devatenáctiletého chorvatského brankáře Mateje Delače.

MATEJ DELAČ
Pozice: Brankář
Datum narození: 20. 8. 1992
Výška/váha: 190/80
Národnost: chorvatská
Předchozí působiště: NK Inter Zaprešić (1998-2009), Chelsea (2009), Vitasse Arnhem - host. (2010-2011).
Reprezentace: U15, U16, U17, U19, U20 – celkem 14 zápasů

Matej Delač se narodil 20. srpna 1992 v chorvatském Gornji Vakuf-Uskoplje. Je produktem mládežnické akademie celku NK Inter Zaprešić, za který si také jako šestnáctiletý zahrál v únoru 2009 poprvé nejvyšší chorvatskou soutěž, čímž se stal historicky nejmladším hráčem, který kdy v chorvatské lize nastoupil. Od patnácti let je členem reprezentačního týmu Chorvatska a ve stejném věku byl také na testech v portugalské Benfice Lisabon. Ta o něj měla tehdy velký zájem, nedokázala se však s NK Inter Zaprešić dohodnout na podmínkách přestupu.

Velkého přestupu do zahraničí se dočkal 11. září 2009, kdy jako člen chorvatské reprezentace do devatenácti let přestoupil do anglického velkoklubu Chelsea FC. V sezoně 2009/2010 ještě hostoval ve svém mateřském klubu NK Inter Zaprešić, za který odehrál celkem 23 utkání. Následující sezonu 2010/2011 byl pak na hostování v nizozemském Vitasse Arnhem.

V průběhu letošní sezony přišel na jih Čech do Českých Budějovic, kde by měl hostovat do konce sezony. „Matej Delač je jedním z největších brankářských talentů v Evropě. Jeho příchod mi doporučil i brankář Chelsea Petr Čech,“ řekl k hostování Mateje Delače předseda představenstva Karel Poborský.

Matej Delač