Před pátečním šlágrem se Slavií Praha hlásí Dynamo České Budějovice zajímavou posilu. Novým hráčem klubu se totiž stal sedmadvacetiletý stoper Roman Polom. Na jihu Čech podepsal dvouletý kontrakt.

Roman Polom začal fotbalovou kariéru v rodném Sokolově, odkud ještě v dorosteneckém věku zamířil do pražské Sparty. V sezóně 2008/09 byl kapitánem mládežnického týmu do devatenácti let, který získal ve své kategorii mistrovský titul. Krátce pak působil i v A-týmu Sparty, nejčastěji ale nastupoval za rezervní tým. Od léta 2014 hostoval na Dukle a později přestoupil do Mladé Boleslavi. První ligu si zahrál také v Hradci Králové a poslední dvě sezony hrál za Sigmu Olomouc. V nejvyšší soutěži má na svém kontě šedesát zápasů, ve kterých zaznamenal tři trefy.

I když do Dynama přichází hráč na pozici stopera, klub se stále nevzdává naděje na podpis smlouvy s Tomášem Sivokem. „Určitě to neznamená, že když přišel Roman Polom, že nepřijde Tomáš Sivok. Situace je stále otevřená a věříme v to, že se s Tomášem nakonec dohodneme," říká generální manažer Dynama Martin Vozábal.