Hned na začátku přípravy na jarní část sezony hlásí Dynamo České Budějovice první dotažený přestup nového hráče. V pondělí odpoledne smlouvu s týmem podepsal osmnáctiletý talentovaný útočník pražské Slavie Adam Klavík. Písecký odchovanec neodolal v mládežnickém věku vábení Prahy, kam také přestoupil. Jeho kariéra se začala vyvíjet velmi dobře a již v sedmnácti letech hrál v rezervním týmu sešívaných. Člen širšího kádru reprezentace do devatenácti let se v pondělí 5. ledna stal hráčem Dynama České Budějovice, kam z pražského celku přestoupil.

Adam Klavík prožíval v minulých letech raketový start do pražské Slavie. Už jako mladší dorostenec se podíval do rezervního týmu sešívaných, kde v sezoně 2007/08 celkem pravidelně nastupoval. Na určitý čas vypadl sice ze hry kvůli zranění, avšak v sedmnácti letech byly jeho čtyři branky ve třetí lize určitě dobrým příslibem. Ještě před začátkem sezony 2008/09 se stihl v přípravném utkání mezi rezervami Slavie a Dynama gólové podílet na tříbrankové výhře Pražanů, avšak novou sezonu zahájil "pouze" v dorosteneckém týmu. V první polovině sezony se pražským mladíkům v nejvyšší soutěži sice nedařilo, Adam Klavík přesto dokázal vstřelit několik branek.

ADAM KLAVÍK
Pozice: Útočník
Datum narození: 16. 4. 1990
Výška/váha: 192/85
Hráčská kariéra: S fotbalem začal v jihočeském Písku, odkud v mládežnickém věku přestoupil do pražské Slavie. V té se dokonce v sezoně 2007/08 jako sedmnáctiletý prosadil do rezervního týmu, avšak postupem doby o své místo v sestavě přišel a sezonu 2008/09 odehrál v dorosteneckém týmu. Během své kariéry si zahrál v reprezentačním týmu věkové kategorie U17 a U18. Momentálně je v širším kádru reprezentace U19.
Bilance v první lize: 0 zápasů/0 gólů

Trenér Dynama Pavel Tobiáš charakterizoval Adama Klavíka jako hráče s velkým potenciálem. "Je to hráč původem z Písku, který v mládežnickém věku odešel do Slavie, hrál za reprezentační výběry a velmi brzy byl také zařazen do třetiligového rezervního týmu Slavie. Z nějakého důvodu se tam ale jeho cesta zastavila, teď v poslední době pracoval v dorostu a nyní projevil zájem o přesun do Budějovic," informoval trenér Jihočechů. Představitelé Dynama ani na chvilku nezaváhali a hned na začátku přípravy byl přestup rychle hotový. "Je to Jihočech, takže my jsme určitě rádi, že chtěl jít zpátky domů. Už když odcházel do Slavie, tak jsme o něj měli také zájem, on si ale tehdy vybral Prahu," prozradil dále Pavel Tobiáš.

Podobný osud, jaký potkal Adama Klavíka by mohl podle kouče Tobiáše v budoucnu potkat i další fotbalisty, kteří se hned z krajských týmů snaží prosadit do velkých klubů přímo v Praze nebo zahraničí. "Tohle by mělo být poučení i pro jiné kluky, kteří když se začnou v kraji trochu prosazovat a hned volí směr Praha. To je pro každého hráče cesta, která je velmi těžká. Nikde není napsáno, že když v mládežnickém věku odejde hráč do Slavie, tak bude hrát automaticky velký fotbal. Myslím, že cesta k velkému fotbalu přes Slavii je o hodně těžší než ta cesta přes České Budějovice," krčil rameny budějovický trenér, který jedním dechem dodal: "Dle mého názoru je určitě nejlepší, když kluci z jihu Čech začínají svou kariéru v Dynamu. A i u Adama je dobře, že nakonec do Dynama přišel, i když ta jeho cesta byla trochu trnitější. Každý hráč by si měl vždy pořádně rozmyslet, jak se zachovat ve chvíli, kdy chce někam přestoupit."

Samotný přestup do Dynama měl také velmi zajímavý a pro Dynamo sympatický průběh. "Sám hráč projevil přes manažera zájem, že by se rád vrátil do jižních Čech, do Českých Budějovic. My jsme tady s Adamem mluvili a ten nám svůj zájem potvrdil," podotkl na adresu nové budějovické akvizice kouč prvního mužstva. Mladého fotbalistu, který se může navíc pyšnit titulem "Nejlepší hráč turnaje Bican Cup 2006" trenér Dynama nijak sledovat nemusel, dostačující informace totiž již měl. "Letos jsem ho viděl hrát v dresu Slavie v zápase s naším dorostem a i předtím jsem ho nejednou viděl. Je to vysoký útočník, který má přes 190 centimetrů, a to je samozřejmě už pro nás zajímavý typ hráče. I z tohoto důvodu jsme tedy řekli, že když má on zájem, tak my určitě také," řekl dále Tobiáš.

Mladý střelec by měl především zvýšit konkurenci v týmu. Dá se proto očekávat, že v přípravě prvního mužstva dostane dostatek prostoru, aby přesvědčil trenéry o svých schopnostech. "Jeho pozice bude taková, jaká je strategie našeho klubu. My jsme v tuto chvíli nechali kádr pohromadě, odešel pouze Kovařík, kterému nyní skončilo hostování. Ostatní hráči vlastně zůstali a my jsme do kádru zařadili naše dva dorostence Nitrianského a Bakalu. On bude nyní třetím dorostencem, který se do týmu zařadí. Je to talentovaný fotbalista, který na sobě bude pracovat, bude získávat zkušenosti a bude se snažit prosadit do sestavy týmu," řekl na úplný závěr Pavel Tobiáš.