KAPRUN - Na poslední chvíli odcestovala na soustředění do Kaprunu i čerstvá posila Dynama obránce Lukáš Skovajsa, který přišel z rumunského Dinama Bukurešť. Před tím působil ve slovenském Trenčíně, se kterým si zahrál předkolo Evropské ligy i Ligy mistrů. „Bylo to krásné, potkali jsme tam velké týmy," zavzpomínal na soustředění.

Do Dynama jste přišel z rumunského Dinama Bukurešť. Jaké to bylo angažmá?
Trenér Uhrin, který zde působil, o mě měl zájem. Čekal jsem, že to bude o něco lepší, ale nakonec jsme hráli do posledního kola o záchranu. Neustále se situace kvůli koronaviru měnila a soutěž se přerušovala. Nakonec svaz rozhodl, že poslední tým tabulky půjde do baráže, čemuž jsme se naštěstí vyhnuli.

Jak na Bukurešť budete vzpomínat?
Každá nová zkušenost je dobrá. Nebylo to nic extra povedeného, ale snad se z toho poučím.

Bylo to vaše první zahraniční angažmá?
Ano. V šesti letech jsem začínal v Trenčíně a postupně jsem se probojoval až do áčka. Dostal jsem šanci a zažil jsem i velice úspěšné období, kdy jsme vyhráli dva tituly a dvakrát slavili také zisk domácího poháru. Poté se situace trochu zhoršila, a když mi skončila smlouva, tak jsem se rozhodl pro změnu.

Máte zážitky i z předkol Evropské ligy a Ligy mistrů, ve kterých jste nastupoval?
Bylo to krásné. Potkali jsme v předkolech velké týmy, se kterými jsme nasbírali cenné zkušenosti. Užili jsme si to, přestože jsme se do skupin nikdy nedostali.

Jak probíhal váš přesun na jih Čech?
S agentem jsme řešili, kam bych se v kariéře ubíral dál. Více než před měsícem mi říkal, že mají o mě České Budějovice zájem. Velice mě to potěšilo a začal jsem si shánět informace o klubu. Měl jsem samou pozitivní odezvu.

Máte dobré pocity z prvních dnů v Kaprunu?
Ano, velmi. Věřím, že to tak bude dál a postupně se rychle začlením do týmu.