V zápase na hřišti Mostu odehrál Jiří Adamec pouze druhý poločas a i tato část utkání stačila čtyřiadvacetiletému středopolaři k tomu, aby si vysloužil titul nejlepšího hráče zápasu. Bezprostředně po svém příchodu na hrací plochu vyrovnal na 1:1: "Asi po čtyřiceti vteřinách hry jsme šli tři na jednoho obránce, Jeslínek vysunul Láďu Volešáka, který mi výborně nahrál a já byl rázem sám před brankářem Svobodou. V pohodě jsem ho obstřelil a vyrovnal na 1:1." I ve zbytku zápasu patřil k nejlepším hráčům na ploše a značnou měrou se tak podílel na konečné výhře Dynama.
Mladý záložník Dynama, který v zápase v Mostě vstřelil svůj druhý ligový gól, vstupoval do zápasu za stavu 1:0 pro Most a jeho úkolem bylo tlačit se především do zakončení: "Nastoupil jsem jako pravák na postu levého záložníka a měl jsem se proto tlačit trochu do středu hřiště. Trenér po mně chtěl, abych zkoušel souboje jeden na jednoho a abych se snažil zakončovat." Právě ve druhém poločase byl k vidění velmi zajímavý fotbal, ve kterém měli chvílemi více ze hry fotbalisté Dynama. Přitom první část hry byle z velké části v režii domácího celku. "Úvodní minuty nám docela vyšly a vypracovali jsme si hned v úvodu nějaké příležitosti. Jenže pak jsme dostali již v 6. minutě gól a to nás trochu poznamenalo. Přitom nás trenér upozorňoval na to, že se máme soustředit na úvodních dvacet minut, kdy bude chtít Most určitě vstřelit branku. Hned na začátku druhého poločasu jsme ale vyrovnali a následně byl k vidění fotbal nahoru dolu. Ve druhém poločase kopaly oba týmy trochu sporné penalty. My jsme svojí příležitost proměnili a domácí ne, to rozhodlo," hodnotil Adamec celý průběh zápasu. Právě pokutové kopy vyvolaly vlnu emocí, nejprve se v 48. minutě rozčilovali nad verdiktem sudího Adámka hosté a poté v 73. minutě protestovali i domácí. "Myslím si, že opravdu byly obě penalty dost sporné a pískat se nemusela asi ani jedna. Rozhodčí ale nařídil pokutové kopy a my můžeme být jen rádi, že dal Honza Svátek na 2:1," řekl Adamec svůj názor na oba sporné momenty.

Spokojenost zářila po zápase i z trenéra Františka Cipra. Jeho svěřenci sice příliš nezvládli vstup do zápasu, díky zlepšenému výkonu ve druhé části hry ale Jihočeši průběh zápasu obrátili a domů se tak vraceli s tříbodovým ziskem. "Je pravda, že nám začátek zápasu vůbec nevyšel, i když jsem hráče upozorňoval na velmi silné nástupy Mostu," potvrdil Cirpo Adamcova slova. Budějovický kouč také přiznal, že v kabině bylo o poločasové přestávce dusno: "Byla tam skutečně bouřka. Museli jsme si toho dost vyříkat." Kouč Dynama také potvrdil, že velký vliv na vývoj zápasu měla úvodní pětiminutovka druhé půle: "Povedlo se nám střídání, protože Adamec z prvního kontaktu s míčem srovnal. Pak jsme měli i štěstí, Pikl nedal penaltu a pak se jeho nádherná střela odrazila od břevna zpět do hřiště. V závěru jsme ještě výhru mohli z brejků pojistit."