Desáté kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže absolvuje jihočeské mužstvo na domácím svatostánku na Střeleckém ostrově, kde černobílí přivítají dalšího z řad moravských celků - 1. FC Synot. Utkání se odstartuje v sobotu 4. října od 17:15 hodin.
Utkání sledujte ZDE v přímém přenosu!
V šestém kole minulé sezony zabrousili českobudějovičtí fotbalisté na půdu moravského týmu, kde se Jihočeši prezentovali matným dojmem, podlehli mančaftu 1. FC Synot na loňské nedobytné tvrzi 0:2. V rozmezí čtyř minut se do Semanovy sítě trefili dva Moravané - nejprve nedosáhl budějovický gólman na šťastný pokus Tomáše Polácha, hned poté zařízl konec všem jihočeským nadějím Vladimír Malár. Odveta, která byla pro náš tým značně důležitá, vyzněla daleko lépe pro fanouškovo černobílé srdce, Jihočeši splnili předsevzatý cíl, ve kterém přehráli moravskou družinu 2:1. Martin Vozábal otevřel skóre přízemní ranou, ke konci poločasu stav vyrovnal z pokutového kopu Jiří Kowalík, o minutu později se však rovněž z proměněného pokutového kopu radoval Lumír Sedláček, který strhl vedení na svá bedra, a zařídil tak cenné vítězství.

V samostatné české lize prozatím Budějovičtí odehráli s moravským soupeřem pouze čtyři zápasy, ve kterých sice vyčnívá lépe v úspěšnosti Synot, ale v herním projevu svádíme vyrovnanou partii. V jednom utkání českobudějovičtí hráči dokázali zvítězit, jedno střetnutí se povedlo dovést do smírného konce a ve dvou zápasech se necítili ve své kůži. V domácím prostředí černobílí vyválčili nejméně bod, ze dvou duelů se naši hoši radovali jednou z plného bodového zisku, v druhém zápase se urodila remíza.

V sezoně 2002/2003 se umístili Moravané po výtečné neporazitelnosti na domácím stánku nakonec na osmé příčce. Z mužstva odešli obránci Tomáš Gerich (bez angažmá), Radek Buchta (bez angažmá), Alexander Homer (Dubnica), záložník Tomáš Vajda (Drnovice), útočník Dalibor Slezák (Vyškov), z "A" do "B" týmu byli vzati obránce Milan Válek, záložníci Ladislav Benčík, Rudolf Obal, útočníci Lukáš Rohovský, Michal Ordoš. V průběhu ligy se nedohodl kanonýr Jiří Kowalík se svým klubem na prodloužení kontraktu, proto byl vyřazen z moravského družstva, bude sice pobírat stálý plat, ale nebude moci nastupovat za 1. FC Synot. Kádr přišli doplnit brankář Lukáš Macháček (Liberec), obránci Petr Čoupek (Leverkusen), Jakub Bureš (Blšany), záložníci Ivan Dvořák (Bohemians), Josef Lukaštík (hostování Zlín), Milan Petržela (Drnovice) a útočník Jan Nezmar (Liberec). Po nepřesvědčivých výkonech na začátku sezony byl odvolán kouč Radek Rabušic, funkci trenéra převzal Karel Jarolím.

V devátém kole se rozloučil Synot v drnovickém azylu (příští domácí zápas bude odehrán na zbrusunovém stadionu v Uherském Hradišti) výhrou 3:1 nad mužstvem z Opavy. Již v samotném začátku utkání vstřelil branku Jakub Bureš, poté se z pokutového kopu radoval kapitán Jan Palinek, hosté sice snížili gólem Jana Baránka, ale domácí nenechali nic náhodě, rozhodli třetí brankou Vladimíra Malára.

Základní sestava Synotu v duelu s Opavou: Drobisz - Němčický, Kostka, Palinek - Petržela, Šumulikoski, Abrahám, Polách, Bureš - Malár, Nezmar

Klíčový zápas před reprezentační přestávkou je stanoven na sobotu 4. října od 17:15 hodin, utkání bude řídit hlavní sudí Dvořáček, asistovat mu budou pánové Talpa a Goňa. Doufejme, že si konečně najde cestu na krásně vyhlížející stadion úctyhodný zástup diváků - vynikající výkon v zápase proti Jablonci budiž tou nejlepší pozvánkou na Střelecký ostrov.