Fotbalisté Dynama zvládli další důležitý krok v boji o postup do nejvyšší soutěže. V zápase 28. kola FNL uspěli na hřišti Vlašimi a po vítězství 1:0 se dvě kola před koncem přiblížili vytouženému cíli. "Věděli jsme, že ve Vlašimi to může být zlomový zápas a jsme moc rádi, že jsme ho vyhráli," řekl po skončení zápasu kapitán Dynama Ondřej Herzán.
Ondřej Herzán

Cíl Jihočechů pro zápas s Vlašimí byl naprosto jasný - vybojovat vítězství a získat tři body. To se také svěřencům Luboše Urbana nakonec podařilo. "Jsou to pro nás nesmírně důležité body. Věděli jsme, že ve Vlašimi to může být zlomový zápas. Domácí jsou hodně běhavý a soubojový tým. Z naší strany to bylo vybojované a upracované vítězství. O to je ale cennější," řekl po skončení zápasu šťastný kapitán Dynama Ondřej Herzán.

Přestože domácí Vlašimi v zápase o mnoho nešlo, podala velmi nebojácný výkon a favorizovanému Dynamu byla rovnocenným soupeřem. "Je jasné, že proti celku bojujícímu o postup se chce každý vytáhnout. Bylo jim asi úplně jedno, že prakticky o nic nehrají. Mají trenéra, který je dokáže motivovat za všech okolností, takže jsme tento jejich houževnatý a hodně bojovný výkon čekali," pokračoval Herzán.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí fotbalisté. Obraz hry se ale začal postupně obracet a s přibývajícími minutami byli lepším celkem fotbalisté Dynama. V prvním poločase ale přesto gól nepadl. "V kabině jsme si říkali, že musíme být ještě agresivnější a že je musíme ještě více dostupovat. Nechtěli jsme jim dávat žádný prostor a naším cílem bylo tlačit se do brány. Věřili jsme tomu, že si vypracujeme další šance a že některou z nich proměníme. I v prvním poločase jsme tam měli situace, kdy jsme tam měli dvě nebo tři dobré šance. Takové zápasy ale prostě bývají. Ne vždy to vyjde tak, že vyhrajeme o čtyři góly a nebo že dáme gól hned v úvodu," uvědomoval si Ondřej Herzán.

Vítězný gól Dynama padl v 67. minutě po dobře zahraném přímém kopu Davida Brunclíka, jehož střílený centr do vápna prolétl až do brány, aniž by ho kdokoliv tečoval. "Bruno to kopal s tímto záměrem. Kopal to jako pravák a míč posílal do brány. Když se to dobře kopne, tak je to ve vápně loterie. Může se stát, že to tečuje nějaký náš hráč nebo naopak soupeř. V tomto případě to netečoval vůbec nikdo. Pro brankáře je to velmi těžké a tentokrát se na ten balon nedostal," pochvaloval Herzán dobře zahraný přímý kop svého spoluhráče.

Jihočeši se díky výhře posunuli opět do čela tabulky. Samozřejmě museli ale ještě sledovat, jak si povedou soupeři v boji o postup. "Výsledky samozřejmě sledujeme, ale jinak se tím nijak netrápíme. Tohle jsou věci, které neovlivníme. My chceme jít teď zápas od zápasu. Víme, že to máme ve svých rukou a že když oba zápasy vyhrajeme, tak postoupíme. Pro nás jsou to jakoby dvě finále, které musíme zvládnout. Musíme se teď koncentrovat hlavně na ten následující zápas s Třincem. Až po tomto zápase uvidíme, jak bude vypadat tabulka a jaká bude situace před závěrečným 30. kolem," dodal s nadhledem tahoun budějovické zálohy.