Jako den a noc byly rozdílné výkony fotbalistů Dynama v posledních dvou přípravných zápasech. Zatímco před týdnem v Táboře budějovičtí fotbalisté vyhořeli, v sobotním zápase proti Vlašimi podali výrazně lepší výkon. „Moc dobře jsme věděli, že se zápas s Táborskem nesmí opakovat a jsem rád, že ve Vlašimi jsme k tomu přistoupili úplně jinak," řekl po zápase středopolař Patrik Čavoš, který při výhře 3:1 zaznamenal jednu z branek Dynama.

Fotbalisté Dynama měli ve Vlašimi co napravovat. Po nevýrazném výkonu a porážce 1:2 chtěli uspět ve Vlašimi, která se v letní přípravě prezentuje dobrými výkony, když vyhrála nad Teplicemi i Bohemkou. „My se hlavně ale dívali na sebe. Moc dobře jsme věděli, že ten zápas v Táboře jsme jako tým vůbec nezvládli. Věřili jsme tomu, že to byl prostě nepovedený výkon, který se jednou za deset zápasů může stát. Dnes jsme to chtěli jednoznačně odčinit a myslím, že se nám to povedlo. Na hřišti to bylo znát, že jsme k zápasu od první minuty přistoupili úplně jinak," pochvaloval si Patrik Čavoš.

V souvislosti s porážkou v Táboře několikrát zaznělo, že hráči Dynama měli v zápase těžké nohy a chyběla jim lehkost. Na to se ale zpětně budějovický středopolař nechtěl vymlouvat. „Faktem ale je, že první dva týdny byly opravdu hustý. Dostávali jsme pořádně do těla a bylo to skutečně velmi náročné. Všichni ale víme, že je to potřeba, protože jen tak budeme připraveni na novou sezonu. Poslední dny trénujeme již spíše do dynamiky a určitě to bylo znát, že náš výkon byl oproti minulých zápasům živější," pokračoval Čavoš.

Patrik Čavoš vstoupil do zápasu v úvodu druhého poločasu a hned po patnácti minutách pobytu na hřišti krásnou střelou zpoza vápna zvyšoval již na 3:0 pro Dynamo. „Poslechl jsem jen to, co nám před zápasem řekl trenér (s úsměvem). Měli jsme se soustředit na odražené míče a myslím, že my všichni ve středu hřiště jsme se tím řídili. Při mém gólu jsem právě odražený balon zpracoval na prsou a okamžitě vystřelil. Myslím, že to vyšlo krásně," culil se budějovický fotbalista.

Kádr Dynama doznal během léta mnoha změn a kostra týmu by díky příchodu nových zkušených fotbalistů mohla být jiná než v loňské sezoně. Jiná by mohla být i kvalita celého týmu. „Našemu týmu před novou sezonou věřím. Vidím nás každý den na tréninku a je vidět, že příprava je opravdu velmi kvalitní a v tréninku je vidět, že budeme mít sílu. Do týmu přišli hráči, kteří jsou všichni nadstandardní a věřím tomu, že až se pořádně sehrajeme, tak budeme kvalitní tým. Důležité ale bude, abychom všichni bojovali srdcem za klub a do všech zápasů dávali všechno," dodal Patrik Čavoš.