Ve složité covidové době fotbalisté Dynama rozhodně nezahálí. Kvůli distanční výuce na školách nemohou zástupci největšího jihočeského klubu osobně navštěvovat základní školy, a tak se dvojice Patrik Čavoš a Matěj Valenta spojila s žáky Základní školy Máj I alespoň na dálku. Příjemná beseda v online prostředí trvala jednu vyučovací hodinu a jak hráči, tak děti prožili příjemné chvíle plné zábavy a úsměvů.

Hned na úvod besedy museli fotbalisté Dynama odpovídat na dotazy, jak vypadal start jejich fotbalové kariéry. Vzhledem k tomu, že Patrik Čavoš je odchovancem Sparty a Matěj Valenta naopak Slavie, nechybělo klasické špičkování zástupců dvou nejslavnějších českých klubů.

Během besedy, do které se během pětačtyřiceti minut aktivně zapojilo více než dvě desítky dětí, museli hráči Dynama odpovídat na velké množství otázek, a to nejen s fotbalovou tématikou. Na závěr pak přišel prostor na krátkou vědomostní soutěž a vítěz z řad dětí dostal jako malou pozornost originální dynamácké sušenky.

„Podobné akce mám moc rád. Baví mne ta bezprostřednost dětí a jejich zvídavé dotazy. Je samozřejmě trochu škoda, že nemůže dojít k osobnímu kontaktu, ale i takto přes internet jsme prožili opravdu zábavnou hodinku. Věřím, že i děti naše setkání bavilo a že jsme si to všichni užili," řekl po skončení besedy kapitán Dynama Patrik Čavoš.

Naši fotbalisté Patrik Čavoš a Matěj Valenta dnes absolvovali online besedu s žáky českobudějovické ZŠ Máj. #beseda #povidani #zabava #spolecnejsmedynamo

Zveřejnil(a) SK Dynamo České Budějovice dne Čtvrtek 14. ledna 2021