Fotbalisté Dynama dlouho kráčeli na hřišti Pardubic k tříbodovému zisku. V prvním poločase je totiž do vedení poslal obránce Pavel Hašek a domácím se dlouho nedařilo na nepříznivý stav zareagovat. Pět minut před koncem ale přeci jen srovnali a utkání tak skončilo remízou 1:1.
Pavel Hašek (foto: Radek Klier)

Pavle, jak se těsně po skončení zápasu díváte na remízu v Pardubicích?
Sice je to bod ze hřiště soupeře a navíc Pardubice jsou na domácím trávníku hodně silné, ale vzhledem k průběhu je to samozřejmě ztráta. Je to obrovská škoda, ten zápas jsme měli vyhrát.

Opticky se zdálo, že v prvním poločase jste hráli lépe než v tom druhém..
Souhlasím, že první poločas byl z naší strany lepší. Ale i ve druhém poločase jsme dlouho hráli dobře a měli jsme tam i šance. Kdybychom lépe řešili koncovku, mohli jsme vyhrát dva nebo tři nula. Pardubice dlouho neměly šance, stačila jim jedna a tu hned proměnily.

Právě vy jste Dynamo v prvním poločase poslal do vedení. Jak jste gólovou situaci viděl?
Popravdě si ten gólový moment ani už moc nepamatuji. Někde ve vápně propadl balon, já se k tomu nacpal, vystřelil jsem a naštěstí to padlo tam, kam mělo.

Přestože jste dlouho drželi vedení, v závěru vás soupeř zatlačil..
Jak se blížil závěr zápasu, tak domácí samozřejmě hráli stále více a více aktivně a tlačili se do zakončení. Naší chybou bylo, že jsme nedali druhou branku a nebo že jsme si zkušeněji nepohlídali ten závěr.

Je tedy bod z Pardubic zisk a nebo ztráta?
Bod je to rozhodně plusový, ale samozřejmě o tom, jestli pro nás bude dobrý nebo ne, se uvidí až na konci podzimu, případně na konci sezony.

Za týden vás doma čeká Zlín, což bude další těžké utkání, že?
Každý zápas ve druhé lize je hodně těžký. Navíc na nás jako na exligový tým se chce každý vytáhnout a má zvýšenou motivaci. Je jen na nás, jak se s tím vypořádáme. Doma si nemůžeme další ztráty dovolit a musíme Zlín rozhodně porazit.