Těsně před startem rakouského soustředění dorazila dobrá zpráva. K týmu se totiž v rakouském Kaprunu připojí devatenáctiletý záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc, který na jihu Čech hostoval v jarní části loňské sezony! Kluby se dohodly na hostování do konce nadcházející sezony 2020/21!

Pavel Šulc jako rodák z Karlových Varů začal s fotbalem v Toužimi. Brzy se přesunul do Karlových Varů a poté do Viktorie Plzeň, kde si zahrál například mládežnickou Ligu mistrů. Zároveň je pravidelným členem reprezentačních výběrů. Přestože v prosinci loňského roku oslavil teprve devatenácté narozeniny, má za sebou již hostování v druholigové Jihlavě a prvoligové Opavě.

Právě na jaře roku 2019 na sebe začal výrazně upozorňovat. Za Vysočinu Jihlava tehdy ve druhé lize nastoupil do čtrnácti zápasů, ve kterých zaznamenal tři góly a pět gólových asistencí. Svůj fotbalový talent pak rozvíjel půl roku v Opavě, kde v první lize odehrál na podzim sezony 2019/20 celkem patnáct zápasů. Na jaře letošního roku již hostoval v Dynamu, kde šla jeho výkonnost strmě nahoru. Jaro končil s bilancí dvou gólů a tří přihrávek během jedenácti zápasů.

„Nejen nás Pavel Šulc během jara přesvědčil, že na první ligu již bezpochyby má. Všichni asi věděli, že prosadit se do A-týmu Viktorky Plzeň, by pro něj v tuto chvíli bylo velmi obtížné. Potřebuje pravidelně hrát a věřím tomu, že pro nás bude stejně jako na jaře důležitým hráčem," říká trenér Dynama David Horejš.

Viktorka Plzeň a Dynamo se dohodly na tom, že Pavel Šulc bude v Českých Budějovicích hostovat celou příští sezonu.

Pavel Šulc po svém nejpovedenějším zápase, kdy dal do sítě Teplic své dva první ligové góly