Chtěli permanentní karty na novou sezonu. Přímo k nim domů jim je osobně přivezli hráči Petr Benát a Zdeněk Křížek. Dlouholetý fanoušek Dynama Tomáš Mička se svým desetiletým synem Tomášem na získání letošních karet jen tak nezapomenou. Původně si je objednali přes internet. Místo obyčejného doručení poštou si však užili nevšední zážitek. „Těší nás, že Dynamu fandí táta i syn a společně chodí na fotbal. Proto jsme se rozhodli, že po dohodě s tátou malého Tomáše překvapíme,“ prozrazuje Martin Vozábal, člen představenstva a generální manažer Dynama.
Selfie Petra Benáta s Mičkovými

Když se za plotem domu rodiny Mičkových v Hrdějovicích objevili Petr Benát se Zdeňkem Křížkem, nemohl tomu Tomáš junior pořádně uvěřit. Po přivítání a předání permanentek však zareagoval velmi pohotově. Na chvíli si odběhl a vrátil se oblečený v dresu Dynama a s plakátem a hráčskými kartičky v ruce.

Kromě rozdání autogramů hráči svým hostitelům předali i další dárky z klubového fanshopu. Nad kávou a domácí bábovkou si pak Petr Benát a Zdeněk Křížek popovídali nejen s Tomášem a jeho synem, ale i s maminkou Lenkou a šestiletou Andrejkou.

Ta pak vyzvala Petra Benáta, aby si s ní zaskákal na trampolíně. Mezi jejich hopsáním Tomáš zase začal míčem střílet na Zdeňka Křížka, který se postavil do fotbalové branky umístěné přímo na zahradě.

Návštěva si zařádila i na trampolíně

Video, jak Tomáš pak společně i s Andrejkou a Petrem Benátem střílejí na Zdeňka Křížka, na facebookovém profilu Dynama zhlédlo už tři a půl tisíce lidí. „Překvapilo mě, kolik kamarádů se mi ozvalo, že video viděli a ptali se mě na celou návštěvu hráčů u nás,“ poukazuje Tomáš Mička.

Překvapila jej prý hlavně přirozenost ve vystupování hráčů. „Byli úplně v pohodě, milí a otevření,“ popsal Tomáš Mička s tím, že osobní setkání s hráči zanechalo dojem i na ženskou část rodiny. „Doposavad jsme chodili jen se synem. Teď to vypadá, že na některý zápas vyrazíme úplně všichni,“ usmívá se dlouholetý fanoušek černobílých.

Petr Benát se Zdeňkem Křížkem pak při odchodu z návštěvy u fanoušků pozvali celou rodinu na oplátku zase do hráčské kabiny. „Ideálně však po vyhraném zápase, kdy nálada bývá o poznání lepší,“ rozloučili se s úsměvem.

Další příležitost poznat se osobně s hráči budou mít fanoušci přímo na hřišti. Klub totiž chystá otevřený trénink, do kterého se příznivci budou mít právě možnost se zapojit i aktivně. Zájemci se tak stanou na chvíli svěřenci hlavního trenéra Davida Horejše. „Trénink připravíme tak, aby hráči byli s fanoušky například ve dvojicích, přihrávali si spolu a skutečně si tak spolu zatrénovali,“ přibližuje David Horejš.