Fotbalisté Dynama hrají o víkendu první jarní domácí utkání. Lídr druholigové tabulky vstoupil do druhé části sezony skvěle, když oba zápas na hřištích soupeřů vyhrál. Nyní bude ale potřebovat získané body potvrdit v domácím zápase se silnou Zbrojovkou Brno. Pokud se rozmýšlíte, zda na zápas vyrazit, přinášíme vám hned několik důvodů k tomu, abyste v neděli vyrazili.

1) Oba týmy mají dobrou formu a daří se jim

Už na konci podzimu se fotbalisté Dynama dostali do dobré formy a vyhrávali jeden zápas za druhým. Aktuálně drží sérii osmi zápasů bez porážky a také sérii pěti výher v řadě. Dynamo prohrálo naposledy 30. září loňského roku zápas se Znojmem, a to ještě velmi smolně a nešťastně, kdy i po vyloučení Filipa Havelky bylo výrazně lepší než Znojmo. Jihočechům se herně i výsledkově dařilo i v přípravě a dobrou pohodu potvrdili i v úvodních dvou jarních kolech, když vyhráli ve Vlašimi i Prostějově 1:0.

Zbrojovka sice končila podzim dvěma porážkami, avšak v zimní pauze prohrála pouze jedno utkání z deseti a osmkrát vyhrála. Také vstup do jara jí vyšel skvěle, když vyhrála 2:1 v Chrudimi a poté 6:0 doma se Žižkovem.

2) Dynamo poprvé doma

Fotbalisté Dynama hráli poslední domácí ligový zápas doma 25. listopadu loňského roku. Dokázali tenkrát po dobrém výkonu rozstřílet Žižkov 4:1 a mohli tak přezimovat na prvním místě tabulky. Los fotbalového jara jim pak přisoudil hrát dva úvodní zápasy na hřištích soupeřů, které Jihočeši zvládli na jedničku a získali šest bodů. Nyní budou chtít uspět i v prvním zápase před domácími diváky.

Během zimy došlo v kádru Dynama k několika změnám. Vůbec poprvé si za Dynamo na Střeleckém ostrově mohou zahrát Lukáš Provod, Ladislav Martan nebo Patrik Brandner. Čtvrtým zimním novicem v týmu Dynama byl Daniel Mareček, ten si ale bohužel v Prostějově zlomil zánártní kůstku a bude několik týdnů mimo hru.

3) Souboj dvou nejlepších střelců soutěže

Dynamo našlo na podzim svého střelce v Davidu Ledeckém, který kvůli administrativním průtahům nastoupil do prvního zápasu až ve 3. kole. Přesto se s deseti góly stal nejlepším střelcem podzimu a dobře začal i na jaře, když jeho gól rozhodl o výhře Dynama ve Vlašimi 1:0.

Také Brno se může opírat o kvality výtečného střelce. Druhým nejlepším kanonýrem soutěže je totiž šestatřicetiletý Lukáš Magera, který má v letošní sezoně na kontě deset zásahů. Naposledy se prosadil při kanonádě Zbrojovky minulý víkend proti Žižkovu.

4) Zápasu bude přát počasí

Přestože do začátku meteorologického jara zbývá ještě několik dnů, neděli má provázet krásné počasí. Předpovědi hlásají, že by na jihu Čech mělo být slunečné nebo polojasné počasí a teploty by měly atakovat dvacet stupňů. Takže rozhodně ideální počasí pro sledování fotbalu!

5) Zápas v rámci Víkendu otců

Utkání Dynama proti Zbrojovce se odehraje mimo jiné i v rámci Víkendu otců. Dynamo si připravilo pro fanoušky akci. Každý, kdo přijde s tátou na utkání Dynama s Brnem, má pro sebe i pro tátu vstupné zdarma. Stačí si pouze vyzvednout dvě vstupenky na pokladně mezi severní a západní tribunou, tzv. „od řeky“.