FORTUNA:LIGA se pomalu blíží do finiše, do konce už zbývá pouze pět kol. Dynamo se ve zbytku sezony představí třikrát venku, už v sobotu jede do Příbrami. Středočeši ze všech sil bojují o záchranu, na první nesestupovou příčku aktuálně ztrácí pět bodů. Podaří se Jihočechům zopakovat lednovou výhru z úvodního vzájemného zápasu a přerušit sérii zápasů bez výhry? Duel startuje v sobotu od 15:00.

1. FK Příbram
www.fkpribram.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
17. místo (20 bodů)
Postavení v tabulce
12. místo (32 bodů)
20:58
Skóre
29:42
Voltr (4)
Nejlepší střelec
Brandner, Čolić (6)
Zorvan (3)
Nejvíce asistencí
Javorek (4)
Karviná - Příbram 0:1
Poslední zápas
Dynamo - Jablonec 0:2
VPVPR
Forma
PRPPR

1. FK Příbram

Středočeský klub se v uplynulé sezoně dokázal i díky pandemii koronaviru vyhnout sestupu, ale letos to má znovu velice nahnuté. Aktuálně jim patří předposlední příčka, za nimi už je prakticky jistě sestupující Opava.

Ani zdaleka se však svěřenci nového trenéra Jozefa Valachoviče nevzdávají. V posledním kole se dokázali vrátit do boje o záchranu díky výhře v Karviné, kterou v prvním poločase vystřelil Lubega.

Úvodní vzájemné utkání v sezoně nabídlo napínavou podívanou. Příbram se na Střeleckém ostrově sice dostala do vedení, ale ve 40. minutě dostal červenou kartu Kingue. Početní převahy zužitkovalo Dynamo v závěru a díky brankám Čoliće a Mršiće slavilo vítězství.

David Horejš před utkání v Příbrami:
„Nečeká nás vůbec nic lehkého. Příbram je sice předposlední, ale stále reálně bojuje o záchranu. Naposledy dokázala vyhrát v Karviné, kde předvedla velice dobrý výkon. Musíme udělat maximum, abychom dokázali uspět a konečně přerušili sérii zápasů bez vítězství."

Poslední vzájemné utkání – 20. 1. 2021:
SK Dynamo ČB - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)
Branky: 76. Čolić (pen.), 79. Mršić – 6. Zorvan. ČK: 40. Kingue (PRI). ŽK: Drobný – Zorvan, Horváth (trenér). Rozhodčí: Matějček – Hájek, Melichar.
Sestava Dynama: Drobný – Čolić, Králik, Talovierov, P. Novák – Čavoš, M. Valenta (46. Ledecký) – Brandner (46. Ekpai), Javorek (90+3. Mészáros), Mršić (90+1. Skovajsa) – Alvir (85. L. Havel).
Sestava Příbrami: Kočí – Laňka, Tregler, Kingue, Cmiljanović – Nový (85. Januška), Vais (61. Vilotić), Zorvan (77. Vávra), Soldát (C), Hájek (77. Kvída) – Voltr (61. Dočekal).

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 16:00 v Karviné a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Jan Machálek, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Adam Horák a Karel Mikeska.