Dynamo je na jaře stále bez bodu. Nic na tom nezměnilo ani sobotní utkání na hřišti Slovácka, které Jihočeši prohráli 1:3. Jedinou branku hostů vstřelil Petr Benát, který byl fanoušky zvolen hráčem zápasu budějovického týmu. Ani jeho výkon však další nepříjemnou ztrátu neodvrátil. „Je to škoda, protože příležitosti na vyrovnání jsme měli, ale bohužel jsme už branku nedali.“
Petr Benát

Petru Benátovi se právě skončené utkání nehodnotilo vůbec lehce. „Pro nás to byl špatný zápas, prohráli jsme 1:3 a řekl bych, že jsme prohospodařili první půli. Druhá pak byla lepší, ale stejně to nestačilo ani na vyrovnání,“ posteskl si záložník Dynama. „Bod byl blízko. V prvním poločase jsme měli brejkové akce, ale bohužel jsme je ve finální fázi nedotáhli do konce.“ Ve druhém poločase hosté Slovácko zatlačili. „Druhou půli jsme zlepšili a měli jsme šance na vyrovnání. Z tohoto pohledu je to velké zklamání, protože minimálně bod jsme si odvézt chtěli a za tu druhou půli, kdyby nám tam padla nějaká šance, jsme si ho i zasloužili,“ mrzí jihočeského fotbalistu.

Po přestávce jako by do zápasu nastoupilo jiné mužstvo. „V kabině jsme si řekli, že na některých hráčích byla patrná nervozita z důležitosti utkání. Na druhou stranu si myslím, že jsme hráli i důležitější duely – doma s Jihlavou a s Brnem, která jsme nezvládli.“ Kde se tedy podle Benáta vzala síla do druhého poločasu? „Dali jsme kontaktní gól. Už jsme neměli co ztratit a to nás nakoplo. Možná jsme vycítili, že soupeři dochází síly,“ zamýšlí se nad změnou obrazu hry.

České Budějovice mají velké problémy s obranou a 19 inkasovaných branek během jarní části je toho důkazem. „Defenzivní činnost celého mužstva je špatná, ale myslím, že máme dost zkušenou obranu na to, abychom nedostávali tolik gólů.“ Petr Benát si však uvědomuje, že chyby nejdou jen na vrub obránců. „Není to jen o obraně, ale o bránění celého týmu. Navíc nám tam, alespoň z mého pohledu, teď padne všechno, co může…“ Následující reprezentační pauza tedy Jihočechům přijde vhod. „My musíme zapracovat na tom, abychom se zvedli a těch posledních devět zápasů odehráli tak, abychom se zachránili a odehráli soutěž se ctí.“

A jak viděl svou trefu jediný sobotní střelec z řad Dynama? „Vím, že tam byl odražený míč, byl u toho i Jirka Funda, který si zařval a přenechal mi ho. Já už to jenom trefil.“ Budějovický záložník měl blízko i ke druhé brance a vyrovnání, avšak jeho střelu gólman Slovácka vyrazil. „Byl to asi zlomový bod zápasu. Troufnu si říci, že kdyby padla vyrovnávací branka, tak jsme mohli pomýšlet ještě na víc.“ Na „kdyby“ se ale fotbal nehraje, což ví i Petr Benát. „My se musíme do budoucna odrazit od té druhé půle,“ uzavírá své hodnocení.

Ani na Slovácku neuhráli Jihočeši první jarní body (21.3.2015)

Ani na začátek poslední třetiny SYNOT ligy se nepodařilo českobudějovickému Dynamu uhrát první jarní body. Jihočeši prohráli na Slovácku 1:3, když se o branky celku z Uherského Hradiště postarali Diviš, Kalouda a Došek. Za Dynamo snižoval ve druhé půli Petr Benát.