Blízko bylo českobudějovické Dynamo výhře nad rivalem z Táborska. Černobílí vedli, měli další šance, ale nakonec gólem z 82. minuty o tři body přišli. "Měli jsme přidat druhý gól. Takhle jsme z ojedinělé šance opět přišli o výhru," neskrýval zklamání záložník Petr Javorek, pro něhož bylo derby s Táborskem pikantní.

V derby jste s Táborskem opět neprohráli, ale tentokrát s bodem spokojení být nemůžete. Je to tak?
Je. Měli jsme přidat druhý gól, který by Táborsko už položil. Muselo by hru ještě víc otevřít a to už bychom zvládli. Takhle jsme dostali gól z ojedinělé šance, ani to vlastně nebyla žádná velká šance. Je to škoda, měli jsme utkání dovést k vítězství.

První poločas byl jasně ve vaší režii. Už v prvních pětačtyřiceti minutách jste mohli jít do vedení. I vy jste měl velkou šanci, leč jí předcházel zřejmě těsný ofsajd.
Hrálo se vlastně jenom na jednu branku. Šance jsme měli, ale nedokázali jsme je využít. A když už jsme gól dali, tak jsme měli dát další. Oni si přijeli pro bod, ten mají a jsou určitě spokojení. My naopak už poněkolikáté ztratili dobře rozehraný zápas.

Nezatáhli jste se až příliš po vstřelené brance?

Petr Javorek
To bych řekl, že ne. Elvis Mashike měl šanci, i Kuba Pešek mohl přidat druhý gól. Nepovedlo se a zase jsme na to doplatili.

Vy jste v podzimním derby v Táboře nemohl nastoupit, nyní jste hrál premiérově po svém návratu do Dynama proti bývalým spoluhráčům. Jak jste zápas prožíval?
Byl jsem nahecovaný víc než na jiné zápasy. Ale celkově to nijak zvlášť neprožívám. Beru to už jako klasické utkání.

Nicméně v posledních zápasech šla nahoru vaše forma. Cítíte se na hřišti lépe než na začátku jara?
Určitě. Na začátku jara jsem se necítil dobře, nebyl jsem rozběhaný. Teď už je to daleko lepší a snad jsem mužstvu alespoň trochu platný. Vyhovíme si s Čávou (Patrikem Čavošem, pozn. autora), i s Filipem Haškem se dobře doplňujeme.

Do konce sezony zbývají ještě tři kola. S jakým cílem do nich půjdete?
Chtěli jsme skončit do třetího místa. Uvidíme, jestli se nám to ještě povede. Půjde to v rychlém sledu středa – neděle – pátek a je konec. Máme tři zápasy, chceme z nich devět bodů.

Ten nejbližší vás čeká v Pardubicích, které prožívají povedenou sezonu. Jaký vás čeká zápas na východě Čech?
Pardubicím se daří, jsou v tabulce před námi. Víme, jaké se tam hrají zápasy. Mně se s nimi moc dobře nehraje. Pardubice hrají takový divný fotbal. Ale pojedeme tam určitě pro tři body.