Reprezentační přestávka je u konce a budějovické Dynamo čeká další kolo FORTUNA:LIGY. Po velmi dobrém výkonu na domácím stadionu s pražskou Spartou, po kterém brali Jihočeši bod, je čeká další těžký soupeř. V neděli od 16:00 se představí na hřišti Plzně, se kterou v úvodním vzájemném utkání remizovali. Podaří se jim bodovat i tentokrát?

FC Viktoria Plzeň
www.fcviktoria.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
6. místo (37 bodů)
Postavení v tabulce
10. místo (31 bodů)
39:26
Skóre
26:31
Beauguel (9)
Nejlepší střelec
Brandner, Čolić (6)
Bucha (5)
Nejvíce asistencí
Javorek (4)
Plzeň - Olomouc 1:0
Poslední zápas
Dynamo - Sparta 0:0
VVVPR
Forma
RPPRP

FC Viktoria Plzeň

Západočeši prožívají bezesporu jednu z nejhorších sezon za poslední roky. Vše odstartovala smolná porážka na hřišti Alkmaaru v předkole Ligy mistrů, neúspěch následně přišel i v předkole do Evropské ligy.

Těžké období dolehlo na Viktorku i v ligové soutěži. Svěřenci trenéra Guľy se před polovinou soutěž dokonce propadli až na deváté místo, v posledních odehraných zápasech si ale polepšili a aktuálně jim patří šestá pozice.

Proti Dynamu to pro Plzeň bude ligové utkání takřka po měsíci, protože předchozí dvě utkání se Spartou a Zlínem museli Západočeši vinou koronaviru odložit. Hráli pouze Pavel Šulc s Pavlem Buchou, kteří se představili na mistrovství Evropy do jednadvaceti let.

Poslední vzájemné utkání – 28. 11. 2020:
SK Dynamo ČB - FC Viktoria Plzeň 0:0
ŽK: Novák - Brabec. Rozhodčí: Berka - Paták, Horák.
Sestava Dynama: Vorel – Novák, Králik, Talovierov, Skovajsa - Čavoš, Havelka (89. Havel) – Van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršić) - Brandner.
Sestava Plzně: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha (73. Káčer), Kalvach, Čermák – Ba Loua (73. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic.

Utkání 25. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 16:00 v Plzni a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Petr Kotalík a Jan Hurych.