První polovinu sezony má Dynamo za sebou. S osmnácti body se jihočeský klub nachází na třinácté pozici FORTUNA:LIGY, pouhé čtyři body mu ale schází na top šestku a skupinu o titul. Na jaře budou chtít České Budějovice navázat zejména na výsledky z venkovních hřišť. O kterých by se dalo v porovnání s loňskou sezonou říct, že jsou více než dobré.

Zatímco v loňské sezoně vedla cesta Dynama do skupiny o umístění ve FORTUNA:LIZE přes body získané v zápasech na Střeleckém ostrově, letos se hraje jiná písnička. Českobudějovickým fotbalistům se daří hlavně mimo svůj domovský stadion. Z cest si Dynamo přivezlo na jih Čech celkem třináct bodů. Čtyřikrát slavilo vítězství, jednou remizovalo a třikrát prohrálo. Stejně venkovních bodů jako Dynamo získala třeba pražská Slavia, které v tabulce patří druhé místo. S Dynamem ho pojí také totožný počet venkovních výher, proher a remíz.

Kapitán Martin Králik v hodnocení podzimní části viděl důvody, proč se jeho týmu venku vedlo tak dobře, jednoznačně. „Byli jsme efektivní,“ řekl slovenský stoper, který bojuje o přední příčky v anketě o nejlepšího sportovce roku Jihočeského kraje. Dynamo nastartovalo sezonu triumfem v Ďolíčku proti Pardubicím, pak venku následovala remíza s Libercem a vítězství na hřišti Bohemians. Dynamo v tu chvíli patřilo mezi nejrozjetější týmy. Tedy minimálně co se zápasů mimo své vlastní hřiště týče.

Kromě ligy se Dynamu dařilo venku také v MOL Cupu. Ve svém prvním zápase porazilo na severu Čech Chomutov, o týden a půl později se pak znovu představilo v lize. A to v Ostravě, kterou porazilo těsně 2:1. Stejným způsobem pak vyzrálo také na Teplice. Českobudějovičtí fotbalisté v předešlé sezoně FORTUNA:LIGY venku ani jednou nevyhráli. Hned od začátku sezony letošní ale dokazují, že se mimo hřiště vyhrávat nezapomněli.

Na kompletní tabulku FORTUNA:LIGY podle formy venku se můžete podívat zde.

Všichni v klubu ale tuší, že jen z venkovních bodů se tabulka netvoří. V kontrastu se zápasy venku jde domácí bilance, Dynamo na Střeleckém ostrově zatím vyhrálo v lize pouze jednou. A to v předposledním podzimním kole proti Zbrojovce Brno. Zlepšit se bude muset také v útoku, neboť dalo ze všech týmů FORTUNA:LIGY třetí nejmenší počet gólů. A jak možná tušíte, většina z nich byla k vidění venku. Přesně deset ze sedmnácti.