Ve volném mezidobí během reprezentační přestávky je čas i na pohled do statistik. Vybrali jsme pro vás pár statistických perliček, a to ať těch týmových, tak i individuálních.

Celková tabulka je známá. Na prvním místě je rozjeté Ústí nad Labem, o bod zpátky je druhé Dynamo. Barážovou třetí příčku drží Jihlava, která třikrát za sebou nevyhrála. Po třech duelech bez výhry naopak zabral Hradec Králové, který se posunul na čtvrtou pozici. Také na pátém místě je východočeský celek - Pardubice. V nabité horní části tabulky se drží i nováček z Prostějova, který zatím padl jen na Střeleckém ostrově. Sedmý je Varnsdorf – celek s nejhorším útokem a nejlepší obranou. V jeho zápasech padlo jen sedm branek, přesto to stačí na dvanáct bodů a sedmé místo. Osmé jsou trošku překvapivě Vítkovice. Naopak trápí se deváté Brno či poslední Třinec.

Dynamo vstřelilo v úvodních sedmi kolech dvanáct branek, což je čtvrtý nejlepší počin ze všech účastníků FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Sedm inkasovaných gólů činí průměr přesně jeden obdržený gól na zápas. Lepší obranu prokázaly v úvodu sezony jen čtyři celky. V zápasech černobílých padá v průměru 2,7 gólu/zápas, což je ve druholigových poměrech průměrné číslo. Mužstvo trenéra Horejše je zároveň nejlepším co se týče druhých poločasů. Čtyřikrát se v duelu Jihočechů opakoval scénář remíza v poločase a nakonec výhra.

8. Vítkovice12:1011

Českobudějovický celek je zatím nejlepší v domácích zápasech. Na Střeleckém ostrově jsou černobílí stoprocentní, když porazili Třinec, Vlašim, Prostějov i Ústí nad Labem a to při skóre 9:2. Stoprocentní doma jsou také Vítkovice, které však hrály doma jen třikrát. Venku se Jihočechům tolik nedaří. Ze tří pokusů vyhráli na Žižkově, ale padli v Brně a v Pardubicích. Ve venkovní tabulce se Horejšovi svěřenci řadí na sedmou pozici.

Domácí tabulka po 7. kole:
1. Dynamo ČB9:212
2. Pardubice9:110
3. Ústí nad Labem9:410
4. Varnsdorf3:010
5. Vítkovice7:19

Tabulku střelců FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vede brněnský kanonýr Lukáš Magera se šesti zásahy. O gól méně vstřelili pardubický Petráň a ústecký Jindráček, který však tým vedoucího celku soutěže opustil. Nejlepším kanonýrem Dynama je Ivo Táborský se třemi góly. Ivo vstřelil všechny branky jako střídající hráč a také potřebuje na gól nejméně minut. Třikrát se trefil za 155 minut, což znamená, že skóruje každých jednapadesát minut. Dvě trefy pak mají na kontě David Ledecký a Matej Mršič. Jednou skórovali Martin Šplíchal, Lukáš Havel, Jiří Kladrubský, Róbert Kovaľ a Roman Wermke. Co se týče asistencí, tak ty posbírali dvě Petr Javorek, Jiří Kladrubský a Ivo Táborský.

Róbert Kovaľ1

V dalších individuálních statistikách se černobílí drží zkrátka. Hrají čistě, proto mají minimum žlutých karet. Dvě posbírali Wermke, Helešic, Havelka a Kladrubský, další čtyři hráči mají jeden žlutý zářez. Červenou kartu neobdržel nikdo. Za sedm utkání mají stálou podobu zadní řady Horejšova výběru. Brankář Křížek společně s obránci Kladrubským, Novákem, Havlem a Helešicem nevynechali ani minutu. Jedinou minutku na trávníku chyběl Javorek, čtyři Mršič. Nízkou minutáž mají naopak opory předchozích sezon. Čavoš hrál jen 74 minut ve dvou úvodních zápasech, Čermák odehrál 4 minuty, Řezáč se Staňkem ještě v lize nenastoupili ani jednou.

Ještě krátce k brankářům. Zdeněk Křížek v úvodu ročníku oplývá skvělou formou, i proto zůstává Jindřich Staněk zatím jen na lavičce. Strakonický rodák inkasoval sedmkrát, dvakrát udržel čisté konto, což ho mezi gólmany řadí na dělené páté místo v této statistice. Nejlepší je varnsdorfský Radek Porcal. Ten pětkrát nepustil ani gól, inkasoval jen třikrát.