Pokud budou chtít fotbalisté Dynama České Budějovice uspět na hřišti Bohemians Praha, musí si především pohlídat standardní situace domácího celku, při kterých bude kouč Robert Žák spoléhat především na střelecký instinkt útočníka Marka Kincla. "Právě on nás porazil v minulém zápase v loňské sezoně," vzpomíná trenér Dynama Pavel Tobiáš, jenž svému celku maximálně věří a v neděli doufá v zisk více než jednoho bodu..

Podobně jako loni na Žižkově se zápas mezi Dynama proti Bohemians neodehraje na domovském stadionu Pražanů, protože střížkovský stadion neodpovídá požadavkům na prvoligové stadiony. Oproti loňské sezoně se utkání odehraje na jiném pražském stadionu – na Strahově. „Já osobně to docela uvítám. Mně jako trenérovi ten Žižkov vůbec nesedí. Nemám na něj dobré vzpomínky a ani výsledky tam nebyly dobré. Strahov bude určitě něco jiného. Neočekávám nějakou drtivou přesilu domácích fanoušků, lidi se tam přijdou spíše podívat jen na fotbal,“ uvědomuje si Pavel Tobiáš, který očekává velmi komorní atmosféru.

Kouč Jihočechů nebere žádný zřetel na skutečnost, že fotbalisté Bohemians nezahájili nový ročník Gambrinus ligy nijak oslnivě. „Přes léto jsme je museli sledovat, protože je to mužstvo, které se vždy během léta hodně mění. Získávají převážně na hostování volné zkušené hráče na trhu. Je to úplně jiná filizofie než kterou jdeme my. I letos tam mají asi šest nebo sedm hráčů na hostování a to je přesný opak našeho týmu, my momentálně nemáme na hostování nikoho,“ uvědomuje si lodivod Dynama. Cíle pro nedělní ligový zápas jsou ale z pohledu Jihočechů jasné: „Naše aktuální vylosování nám velí na Strahově bodovat. Nemůžeme čekat na další zápasy v Teplicích a doma se Slavií, které budou daleko těžší než tento zápas s Bohemkou, který nás nyní čeká.“

Trenér Dynama hru nedělního soupeře pochopitelně bedlivě sledoval a stejně jako v loňské sezoně očekává, že největší zbraní domácího celku budou standardní situace. "Dokonce bych řekl, že osmdesát procent hry Bohemians jsou standardní situace," říká kouč Tobiáš, které své svěřence upozorňuje především na střelce Kincla. "Je gólový hráč a právě on nás minule porazil. Na jejich standardky si musíme dát pozor. My musíme ukázat svou sílu, musíme se tlačit do útoku, chtít dát gól a uspět," říká odhodlaně trenér Jihočechů.

Před nedělním utkáním bude muset trenér Dynama řešit opět několik otazníků v sestavě. „Pozitivní je, že se hráči dávají zdravotně rychle dohromady. V neděli bude k dispozici už i Tomáš Hunal, naopak určitě nebude hrát David Horejš, jehož problémy dále přetrvávají. Otazník visí nad startem Petra Benáta, u kterého vyšetření neprokázalo naštěstí žádný problém, ale hráč stále cítí bolest,“ říká Tobiáš, jenž také nemůže stále počítat s útočníkem Tomášem Stráským. Z případné neúčasti špílmachra Petra Benáta si ale budějovický kouč příliš velkou hlavu nedělá. „Určitě by bylo znát, kdyby nehrál, avšak prakticky celou přípravu na jeho postu odehrál Pavel Mezlík, který má nyní dobrou formu, což potvrdil jako střídající hráč v minulém utkání proti Jablonci,“ dodává Tobiáš.

V utkání proti Bohemians Praha se na hřišti zcela jistě objeví i obránce Jan Riegel, který absolvoval i oba loňské vzájemné zápasy. „Naším cílem bude bodovat, a pokud to půjde, tak nejlépe vyhrát. Hraje se to na Strahově, soupeř tedy nebude mít výhodu domácího prostředí a to je pro nás velká šance,“ říká vytáhlý bek, který souhlasí s názorem, že největším nebezpečím pro budějovickou bránu bude zkušený útočník Marek Kincl: „On je nepříjemný útočník, ale právě Strahov je větší hřiště než například ten Žižkov a to by pro nás mohla být výhoda.“

Chybu z prvního zápasu proti Jablonci, po které Dynamo inkasovalo gól na 1:1, bude chtít na Strahově také odčinit útočník Tomáš Sedláček. „Na Strahově nemáme co ztratit. Chceme tam něco uhrát a nejlépe získat tři body,“ říká podobně jako kolega Riegel nejlepší střelec Dynama v loňské sezoně. „Každý fotbalista má rád, když hraje v super atmosféře a ta nás nyní v neděli asi nečeká. Na druhou stranu ani oni se tam nebudou moc cítit jako doma a bude to asi trochu jako bychom hráli na neutrální půdě,“ dodává s úsměvem odchovanec Trnavanu Raždalovice.