První ligové utkání na domácím hřišti v kalendářním roce 2021 čeká fotbalisty Dynama ve středu, kdy se na svém stadionu představí proti Příbrami. Svěřenci Davida Horejše v minulém kole dokázali vyloupit Ďolíček, kde porazili Pardubice 2:0. Bodovala i Příbram, která doma remizovala s Plzní. Utkání startuje na Střeleckém ostrově v 16:00.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

1. FK Příbram
www.fkpribram.cz
11. místo (18 bodů)
Postavení v tabulce
17. místo (10 bodů)
19:22
Skóre
10:28
Brandner (5)
Nejlepší střelec
Pilík, Vávra,
Antwi (2)
Javorek (4)
Nejvíce asistencí
Cmijlanovič,
Voltr, Nový (2)
Pardubice - Dynamo 0:2
Poslední zápas
Příbram - Plzeň 0:0
VPRRV
Forma
RPPVR

1. FK Příbram

Středočeský klub se v loňské sezoně dokázal udržet především díky krizi kvůli koronaviru, která zapříčinila, že nikdo z nejvyšší soutěže nesestupoval. Po základní části skončili Příbramští poslední, což se nezměnilo ani po skupině o záchranu.

Ani od začátku nového ročníku FORTUNA:LIGY svěřenci trenéra Horvátha neopustili sestupové příčky a společně s Opavou se střídají na posledním místě. Zatím dokázali nasbírat pouze deset bodů, když si připsali dvě vítězství a čtyři remízy.

Vstup do jarní části se svěřencům Pavla Horvátha povedl. Na domácím hřišti dokázali po bezbrankové remíze bodovat s plzeňskou Viktorií, když navíc v závěru hosté neproměnili pokutový kop.

David Horejš před utkáním s Příbramí

„Musíme se co nejlépe připravit, protože nás čeká strašně těžké utkání. V dnešní době je situace nepříjemná pro všechny, protože nikdy nevíte, kdo vám kvůli covidu vypadne. Přeji si, aby byli všichni zdraví a měli jsme k dispozici kompletní mužstvo. Uděláme maximum, abychom potvrdili výhru s Pardubicemi."

Poslední vzájemné utkání – 8. 12. 2019:
SK Dynamo ČB - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 9. Ledecký, 50. Havel. ŽK: Ledecký, Sivok - Šimek, Petrák. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch.
Sestava Dynamo: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák – Javorek, Čavoš – Schranz (85. Táborský), Havelka, Mršić (78. Ekpai) – Ledecký (69. Brandner).
Sestava Příbrami: Kočí – Cmiljanović, Kodr, Tregler, Antwi (46. Zeman) – Petrák, Polidar – Květ (65. Alvir), Rezek, Šimek – Slepička (80. Stuparevič).

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY začíná ve středu v 16:00 na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Milan Matějček, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Kamil Hájek a Vít Melichar.