Ještě před vánočními svátky se vedení Dynama České Budějovice dohodlo s Viktorií Plzeň na posílení A-týmu. Jarní část sezony v SYNOT lize bude dres Dynama oblékat devatenáctiletý slovenský reprezentant do jednadvaceti let Martin Chrien.
MARTIN CHRIEN
Pozice: Střední záložník
Datum narození: 8.9.1995
Výška/váha: 182/73
Hráčská kariéra: Svoji fotbalovou kariéru začal v FK Dukla Banská Bystrica, kde se v roce 2012 dostal do A-týmu. V 1. slovenské lize debutoval dne 1. prosince 2012 v domácím zápase s MFK Košice (1:2). Starty má reprezentaci do devatenácti a jednadvaceti let. V létě roku 2014 přestoupil do Plzně.
Bilance ve slovenské lize: 29 zápasů/5 gólů

Devatenáctiletý fotbalista je rodákem z Banské Bystrice, kde také začal svou fotbalovou kariéru. V tamním prvoligovém klubu si navíc v sedmnácti letech odbyl debut v nejvyšší slovenské soutěži. Mimo jiné hned ve svém druhém ligovém zápase zařídil výhru 1:0 nad Slovanem Bratislava. V sezoně 2013/14 byl již stabilním členem základní sestavy Banské Bystrice, za kterou odehrál celkem devětadvacet zápasů, ve kterých zaznamenal pět branek. V létě letošního roku pak přestoupil do Viktorie Plzeň, kde měl díky svým kvalitám bojovat o místo v základní sestavě. „Skutečnost, že ho koupila Viktorie Plzeň, jasně hovoří o tom, že se jedná o kvalitního fotbalistu. Zájem o něj mělo hned několik jiných ligových týmů a já jsem moc rád, že jsme se s Plzní dohodli a že může Martin na jaře působit u nás,“ říká sportovní manažer Dynama Martin Vozábal.

Hostování Martina Chriena na jihu Čech vítá také generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Vedle Chriena Plzeň na hostování do Mladé Boleslavi pouští také dalšího talentovaného fotbalistu Matěje Končala. „V obou případech se jedná o talentované fotbalisty, oba se navíc v průběhu podzimu potýkali se zdravotními problémy. V nabité konkurenci současného kádru Viktorie by nedostávali potřebný herní prostor, věříme, že na hostováních prokážou svou perspektivu a kvalitu. Budějovic e i Boleslav měly o hráče intenzivní zájem, oba fotbalisté šanci dostanou. Bude nyní záviset pouze na nich, jak se této možnosti chytí,“ řekl Adolf Šádek.


Martin Chrien v dresu Banské Bystrice..

Plán přípravy: V zimě na tradiční Tipsport ligu (12.12.2014)

Fotbalistům Dynama České Budějovice začíná v úterý zimní dovolená, přesto již znají plán přípravy na jarní část SYNOT ligy. Po Novém roce se sejdou v neděli 4. ledna. Hlavní herní náplní měsíce ledna bude tradiční zimní turnaj Tipsport liga, v únoru se pak Jihočeši střetnou s Pardubicemi, Táborskem a Teplicemi. Kromě kondičního soustředění v Třeboni se budou hráči celou přípravu chystat na jaro v domácích podmínkách.