Fotbalové Dynamo získalo pro novou sezonu velmi zajímavou posilu. Smlouvu na tři roky na jihu Čech podepsal šestadvacetiletý křídelník Lukáš Jánošík, který naposledy působil ve slovenském klubu MŠK Žilina.

Dynamo České Budějovice využilo podobně jako Viktoria Plzeň skutečnosti, že se slovenský fotbalový klub MŠK Žilina kvůli pandemii koronaviru skončil v likvidaci a prakticky celý kádr A-týmu dostal v Žilině výpovědi. Vedení jihočeského klubu sáhlo po šestadvacetiletém Lukáši Jánošíkovi, se kterým podepsalo tříletý kontrakt. První soutěžní zápas bude moci rychlonohý forvard odehrát v nové sezoně 2020/21.

Lukáš Jánošík se narodil ve slovenském městečku Hôrky 5. března 1994. Již od nejnižší věkové kategorie působil v klubu MŠK Žilina, kde prošel celou klubovou akademií. Během své kariéry půl roku hostoval v Rimavské Sobotě a následně hrál pak rok za druholigový Liptovský Mikuláš. V roce 2015 se vrátil do Žiliny a přestože začal nejprve v rezervním týmu, velmi rychle se propracoval do prvního mužstva.

Lukáš Jánošík během své dosavadní kariéry nastoupil do 66 zápasů v nejvyšší slovenské soutěži a na kontě má vedle jedenácti gólů také dvanáct gólových asistencí.

Na začátku kalendářního roku 2020 měl navíc skvělou formu, když po vydařené přípravě (ve čtyřech zápasech nastřílel pět gólů) začal jaro dvěma ligovými góly do sítě Zlatých Moravců. Před koronavirovou pauzou a následnou likvidací A-týmu měla Žilina jarní bilanci tří výher a jedné remízy.