S koleny si ve své kariéře užil dost. Poslední operaci totiž podstoupil koncem února a ještě v jarní části sezony se chtěl vrátit na trávník. Současná epidemie koronaviru však jeho plány zhatila. „Chtěl jsem poprvé vyběhnout k zápasu za béčko proti Mýtu,“ popisoval ještě začátkem minulého týdne Jiří Kladrubský. Ten zápas se měl hrát o nadcházejícím víkendu. A hrát se nebude. Kdy se na trávník kapitán, který Dynamo vyvedl z druhé ligy, vrátí, to v tuhle chvíli netuší stejně jako všichni jeho spoluhráči.

Jakmile fotbalistu píchne a bolí v oblasti kolene, ví, že je zle. Jiří Kladrubský to ve své kariéře zažil už několikrát a moc dobře zná, jaké jsou návraty do hry po podobných zraněních. Poprvé byl na operaci s levým kolenem ještě v době, kdy hrál v pražské Spartě. Když se vyléčil, odešel na Slovensko do Slovanu Bratislava. Tam si pro změnu užil s kolenem pravým a tohle zranění jeho působení ve slovenském velkoklubu ukončilo.

A když už se zdálo, že všechno bude v pořádku, tak trable s kolenem přišly zase. „Utrhl jsem si meniskus. Muselo se to stát už někdy na podzim. Pořád jsem s tím fungoval. Říkal si, že to bude dobý. I když to bolelo, tak jsem si říkal, že to vydržím a spraví se to,“ vyprávěl o svých nejčerstvějších problémech Jiří Kladrubský.

Po podzimní části si odpočinul a začal zimní přípravu. „Od jejího začátku se však problémy stupňovaly. Léčili jsme to s doktorama. Bral jsem na to prášky. Bohužel to došlo do fáze, že už to dál nešlo a musel jsem na magnetickou rezonanci. Ta odhalila, že mám prasklý meniskus. Museli ho čistit a ještě mám problémy s chrupavkou. Mám prý do budoucna počítat s tím, že mě čeká další operace,“ vysvětloval hráč.

Sám si nepamatuje na chvíli, kdy se zranil. Hodněkrát nad tím přemýšlel a hledal moment, který byl zlomový. „Ale prostě nevím. Pořád to bylo ve fázi, že to bylo docela dobrý, až to dospělo k tomu, že už se to nedalo vydržet,“ popisoval uplynulé měsíce.

Do jarní části vstupovali hráči Dynama bez svého podzimního kapitána, který vůbec zažil jednu z nejméně povedených zimních příprav. K jeho problémům s kolenem se totiž přidala i chřipka, kterou v lednu prodělal. Na soustředění na Kypr přesto odletěl. Byl domluvený s trenérem Horejšem, že se bude postupně zapojovat, zkusí odehrát část přípravných zápasů a pak se uvidí. Odehrál 20 minut ve druhém zápase a pak celý poločas v tom posledním. „Po tom utkání jsem prakticky nemohl chodit, jak to bolelo. Pořád jsem si říkal, že to může být od šroubů, co tam mám z předchozí operace, ale musel jsem na vyšetření,“ upřesnil.

Ještě po úvodním zápase jara s Mladou Boleslaví myslel, že se zapojí do hry v tom dalším, ale před utkáním ve Zlíně už absolvoval operaci, která dopadla dobře. V minulém týdnu už trénoval. Zatím sám s kondičním trenérem Heldem a postupně se chtěl zapojovat do tréninků s týmem. Ty však přerušila současná situace ohledně koronaviru. Kdy se tak vrátí k zápasovému programu, to ani hráč v tuhle chvíli netuší.