Po ligovém vítězství nad Libercem a triumfu v poháru nad Sedlčany vyrazí Dynamo v 6. kole FORTUNA:LIGY na hřiště Sparty. Na Letné tým z jihu Čech v loňském listopadu zvítězil, rozjetí sparťané ale tentokrát budou chtít svou tvrz uhájil. Utkání startuje v sobotu v 19:00.

Statistiky


AC Sparta Praha
www.sparta.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
2. místo (13 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (7 bodů)
15:3
Skóre
6:7
Hložek, Pešek (3)
Nejlepší střelec
Bassey (2)
Wiesner (2)
Nejvíce asistencí
Mihálik (2)
Sparta – Hradec 4:0
Poslední zápas
Dynamo – Liberec 1:0
VVVRV
Forma
VPPRV

AC Sparta Praha

Pražská Sparta loni zažila povedený ligový ročník. V tabulce jí po posledním kole patřilo se 74 body 2. místo, což předznamenalo boj o Evropu. Do milionářské Ligy mistrů se nakonec Pražané neprobili, těšit je ale může alespoň fakt, že se na podzim bude na Letné hrát základní skupina Evropské ligy.

Stalo se tradicí, že bývá přes léto v kádru Sparty rušno. A jinak tomu nebylo ani letos. Sparťanský dres bude oblékat natrvalo Dávid Hancko, nováčkem v týmu je i Jakub Pešek nebo Casper Höjer. Pražskou čtvrť Bubeneč naopak opustili Srdjan Plavšić či nově hostující David Lischka a Michal Trávník.

V posledním kole byly na stadionu Sparty k vidění gólové hody. Do kabin se sice odcházelo po 45 minutách za bezbrankového stavu, pak ale domácí nasázeli Hradci hned čtyři góly. Triumf režíroval dvěma góly Pešek, jednu trefu přidali i Hložek a Polidar.

Poslední vzájemné utkání – 21.3.2021:
SK Dynamo ČB – Sparta Praha 0:0 (0:0)
ŽK: Diop – Nita. Rozhodčí: Berka – Blažej, Flimmel.
Sestava Dynama: Drobný – P. Novák, L. Havel, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Javorek – Mészáros (77. Alvir), Brandner (90+2. M. Valenta), Mršić (90. Vais) – Diop.
Sestava Sparty: Nita – Wiesner, O. Čelůstka, Hancko, Matěj Hanousek – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. – Hložek, Dočkal (82. Trávník), Plavšić (70. Karabec) – Kozák (30. Vindheim).

Utkání 6. kola FORTUNA:LIGY začíná v sobotu v 19:00 v Generali Česká pojišťovna Aréně a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Franěk, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Jakub Hrabovský a Martin Leška.