V sobotu 19. ledna od 15 hodin odehrají fotbalisté Dynama České Budějovice třetí duel v základní skupině zimní Tipsport ligy. Jihočeši se střetnou s druholigovou Viktorií Žižkov, která zatím čeká na první výhru a má na svém kontě pouze jednu remízu. Střetnutí se odehraje v pražském Edenu.

Dynamu se nevyvedl ani druhý duel zimní Tipsport ligy. Ve středu v Berouně Jihočeši podlehli Dukle 1:2, když o osudu utkání rozhodly dvě slepené branky Pražanů po hodině hry. Trenér Soukup ani tentokrát nebyl spokojen. „Hráli jsme samozřejmě s mnohem silnějším soupeřem, než bylo Táborsko, ale ten zápas bohužel dopadl podobně a musím říct, že jsme prohráli zaslouženě. Zejména v prvním poločase byla Dukla daleko lepší než my, měla více brankových příležitostí a my měli naopak snad jen jednu střelu na bránu,“ láteřil po utkání.

Do Berouna nedorazili Otepka, Daněk nebo Javorek. Šanci dostali jiní, jako například mladý brankář Rojík. O jedinou branku Dynama se postaral Roman Wermke, který využil perfektního pasu Petra Benáta a dostal Českobudějovické do tlaku. Z toho však v závěru vyrovnání nevyplynulo. „Stále nehrajeme dobře, bylo to v podobném duchu jako ten první zápas proti Táborsku," pokračoval Soukup po utkání, které Dynamu definitivně sebralo naděje na postup ze skupiny.

Druholigová Viktoria Žižkov nepřichystala přes zimu zatím žádné výraznější změny v kádru. Podzimní sestavu zatím opustil pouze Michal Sedláček, na kterého klub neuplatnil možnou opci. Z nových hráčů jsou na zkoušce Wojnar z Mladé Boleslavi, Málek z Břeclavi nebo Dresler z Hlučína. Do hlavního města dorazil už i srbský defenzivní záložník Nikola Tasič.

Z farmy a B-týmu se do přípravy áčka zapojili i Procházka, Hřebeček, Holík, Vejr nebo Mariotti. „Jsem rád, že do přípravy nastoupili všichni v pořádku. Jediným, kdo chybí je Sloboda, který bere antibiotika a zatím zůstal doma na Slovensku,“ řekl na startu přípravy trenér Roman Nádvorník. V jeho celku nechybí Martin Surynek, jenž na podzim vstřelil ve druhé lize osm branek.

Poslední zápas Viktorie Žižkov v Tipsport lize:
FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 33. Voltr
Sestava Žižkova - 1. poločas: Pokorný – Šťastný, Ricka, Vejr, Mareš – Hřebeček, Sloboda, Málek, Čejtei – Hejný, Roubal. 2. poločas: Pokorný – Dressler, Bodeček, Kiidron, Bartošák – Bartl, Tasič, Wojnar, Mariotti – Surynek, Kalod.

Utkání základní skupiny Tipsport ligy mezi Viktorií Žižkov a Dynamem České Budějovice začíná v sobotu 19. ledna v 15 hodin v Praze-Edenu a vy ho můžete sledovat zde v online reportáži.