Fotbalisté Dynama mají za sebou první tréninkové dávky na soustředění v tureckém Beleku. Již v pátek v 15 hodin středoevropského času je čeká první přípravné utkání, ve kterém se představí proti polskému klubu Cracovia Krakov.

V noci ze středy na čtvrtek toho fotbalisté Dynama moc nenaspali. Díky náročnému přesunu přes dvě časová pásma šli spát hodně pozdě. „S létáním a cestováním nemám problém. Přesto jsem byl moc rád, když jsem asi ve dvě v noci ulehl do postele a mohl jít spát," popisoval ve čtvrtek již dobře naladěný Jonáš Vais.

Jihočeši začali přípravu v Beleku výklusem podél moře, pak následoval samozřejmě i strečink a prostor přišel i na krátkou regeneraci. „Belek nás zastihl s velmi příjemným počasím. Ráno sice byla trochu zima, ale jinak přes den bylo již slunečno a právě na slunci bylo i docela teplo," pochvaloval si Vais, který zároveň ocenil i prostředí hotelu: „Je vidět, že o nás bude dobře postaráno. Hotel je krásný, skvěle vypadá i wellness, posilovna i vše spojené s regenerací."

Odpoledne se tým vydal již poprvé na hřiště, kde začala příprava na páteční zápas, ve kterém Dynamo nastoupí proti Cracovii Krakov. „Liga se rychle blíží, proti Krakovu ale chceme dát šanci všem hráčům, kteří budou k dispozici. Asi to už nebude rozdělené tak, aby každý odehrál minimálně poločas, ale na hřiště se dostanou všichni," říká trenér David Horejš. Zápas proti Krakovu je naplánován na pátečních 17 hodin tureckého času, v Čechách se jedná o čas 15:00. Průběh utkání budete moci sledovat v online reportáži na našem webu.