Budějovickému Dynamu oficiálně začala příprava na nový ročník FORTUNA:LIGY. Svěřenci trenéra Davida Horejše se poprvé společně sešli v pondělí ráno, kdy zahájili pětitýdenní cyklus před úvodním kolem nejvyšší české soutěže.

Hned po příchodu na Střelecký ostrov čekaly hráče i členy realizačního týmu testy na koronavirus. Zanedlouho poté dorazil do kabiny nový majitel JUDr. Vladimír Koubek, který měl k hráčům proslov. „Doufám, že si kluci pořádně odpočinuli, abychom se mohli kvalitně připravit na další sezonu. V úvodu se budeme věnovat kondičním věcem, ve druhém týdnu nás už čekají dva přípravné zápasy," řekl na úvod David Horejš.

Dohromady přivítal trenér David Horejš 24 hráčů včetně několika nových tváří. „Dotáhli jsme příchody Michala Škody a Patrika Hellebranda, o které jsme usilovali. Z hostování se nám vrátili Fortune Bassey s Matějem Lukschem. Zároveň jsme rádi, že se nám povedlo zlepšit spolupráci s Táborskem a jsou u nich od nás dva hráči na zkoušku,“ říkal na prvním srazu.

V plánu mají fotbalisté Dynama sehrát pět přípravných utkání. Už příští týden se představí v Linci proti Dynamu Moskva. „Jsme rádi, že nás prověří takhle silné mužstvo. Využili jsme toho, že se budou nacházet poblíž. Těšíme se, na to."

Stejně jako loni, tak i letos vyrazí mužstvo na soustředění. I tentokrát to bude do rakouského Kaprunu. „Jsem velice rád, že tam můžeme znovu vyrazit. Čekají nás tam skvělé podmínky a dva soupeři, se kterými odehrajeme poslední dva přípravné zápasy," řekl lodivod týmu.

Kádr není zdaleka uzavřený. O dalších posilách se intenzivně jedná. „Jednoznačně ještě musíme posílit. Věřím, že hráče, které máme vytipované, se nám podaří dotáhnout do konce. Je třeba přivést ještě další fotbalisty, jinak hrozí, že budeme mít problémy,“ dodal Horejš.

Kádr Dynama na začátku přípravy:

Brankáři:
Vojtěch Vorel, Daniel Kerl, Matěj Luksch (Liptovský Mikuláš - návrat z hostování), Šimon Pecháček (Táborsko - zkouška)
Obránci:
Benjamin Čolić, Lukáš Havel, Martin Králik, Pavel Novák, Lukáš Skovajsa, Maksym Talovierov, Dominik Mašek (přesun z dorostu)
Záložníci:
Matej Mršić, Patrik Brandner, Patrik Čavoš, Petr Javorek, Jonáš Vais, Matěj Valenta, Patrik Hellebrand (Slavia - hostování), Jakub Kousal, Emmanuel Tolno (Táborsko - zkouška)
Útočníci:
Michal Škoda (Mladá Boleslav - přestup), Fortune Bassey (Vlašim – návrat z hostování), Jan Vítovec (přesun z dorostu), Dame Diop