S novým trenérem Jindřichem Tichaiem zahájili přípravu na novou sezonu také fotbalisté divizního B-týmu Dynama. Budějovičtí mladíci absolvovali v pondělí první tréninkovou jednotku a hned ve středu je čeká první přípravný zápas proti třetiligovému Písku.

Největší změnou v přípravě B-týmu na novou sezonu byla přítomnost nového hlavního trenéra, kterým bude v následujícím období dvaačtyřicetiletý Jindřich Tichai. Ten naposledy vedl divizní Benátky nad Jizerou a v Dynamu bude navíc vykonávat funkci asistenta trenéra u A-týmu. „Na práci v Dynamu se nesmírně těším. Jsem rád, že mohu pracovat ve zcela profesionálním klubu a beru to jako obrovskou výzvu. Béčko loni skončilo na druhém místě a bylo by špatně, abychom pro novou sezonu měli menší cíle než loni. Věřím, že můžeme bojovat o postup," říká nový kouč B-týmu.

Na prvním tréninku přivítal spolu se svým asistentem Jaromírem Plockem celkem patnáct fotbalistů. Hned ve středu na béčko čeká první zápas, od sedmnácti hodin bude hrát proti třetiligovému Písku. V dalším průběhu přípravy bude hrát Dynamo například proti rakouskému Schremsu, doma na Složišti pak změří síly s béčkem Příbrami a Českým Krumlovem. První divizní utkání by mělo přijít na řadu o víkendu 22. a 23. srpna.

Hráči na začátku přípravy
Brankář: Daniel Kerl
Obránci: Jan Krejčí, Lukáš Kočí, Václav Míka, Dominik Collin, Daniel Kortiš, Jan Bartoš, Jan Matuška, David Šestauber.
Záložníci: Marek Kalousek, Adam Bouguetouta, Martin Červený, Antonín Sypal, Pavel Kavka.
Útočníci: Jakub Matoušek, Kevin Strejček.

Přípravné zápasy B-týmu
22.července (17:00): Písek - Dynamo ČB "B" (Písek)
25. července (19:00): Schrems AT- Dynamo ČB "B" (Schrems)
1. srpna (11:00): Dynamo ČB "B"- Příbram B (SCM Složiště)
8. srpna (16:00): Plzeň U19 - Dynamo ČB "B" (Písek)
12. srpna (16:30): Táborsko A -Dynamo ČB "B" (Tábor)
15. srpna (15:00): Dynamo ČB "B"- Č. Krumlov (SCM Složiště)
22. nebo 23. srpna začátek Divize A