Po delší době se v základní sestavě českobudějovického Dynama objevil rtuťovitý ofenzivní záložník Pavel Mezlík, jehož podzimní gradující formu přibrzidlo zranění. Po vynucené pauze však proti Liberci odehrál šedesát minut střetnutí a patřil k nejaktivnějším hráčům domácích.

Když v předposledním podzimním kole otevřel krásnou ranou bez přípravy skóre proti Brnu, čímž nasměroval Jihočechy k výhře nad jeho mateřským celkem v poměru 3:0 a poté v domácím utkání proti klokanům ze Střížkova útočnými výpady deptal hostující obranu v čele s gólmanem Beláňem, zdálo se, že Pavla Mezlíka budou moci na Dynamu zařadit mezi opory...do cesty mu však přišla překážka v podobě nepříjemného zranění. "Víceméně celý podzim jsem měl problémy s bolestmi břicha a nakonec se ukázalo, že se jednalo o kýlu. V zimní přestávce jsme se to snažili s doktorem Scheichelem vyřešit, bohužel se však ta rekonvalescence poněkud protáhla," vysvětloval se zklamáním v hlase šestadvacetiletý středopolař. Nutno podotknout, že s těmito problémy laboroval Mezlík delší dobu a do některých zápasů nastupoval i s jistou mírou sebezapření.

Nyní už odchovanec Sokola Rudíkov pilně dohání tréninkové manko a vrací se postupně do herního režimu. Více než měsíc už je součástí tréninkového cyklu a jak sám říká, každý den je znát zlepšení. "Stále se snažím na určitých věcech v tréninku pracovat, protože to není to pravé ořechové, nerozehranost je na mě znát," tvrdil sebekriticky. K získání herní pohody mu napomohl i trenér Šilhavý, jenž ho nasadil do základní jedenáctky v duelu proti libereckému Slovanu. Hráč, jemuž v kabině přezdívají "Mezlo", odehrál šedesát minut a jednoznačně patřil k lepším hráčům v purpurových dresech, když nastoupil na postu levého záložníka. "Mně osobně je jedno, na jaké pozici nastoupím, i když v útoku nejsem tak takticky svázaný. Přece jenom jenom ve středu pole musím více myslet i na defenzivu," objasňoval. Dynamo nastoupilo v rozestavení 4-5-1 a zejména v prvním dějství bylo velmi pasivní, z čehož vyplynul tlak Libereckých. "My jsme sice nastoupili s pětičlennou zálohu, ale naším taktickým záměrem bylo hrát defacto na tři útočníky a tři záložníky. V zápase nám však spolupráce absolutně nefungovala a naše myšlenky na útočný fotbal vzaly za své," nabídl pohled do kuchyně lodivoda Jaroslava Šilhavého bývalý hráč Brna. Hosté nachytali jihočeský celek v nedbalkách a aktivní hrou směrem dopředu zaskočili i diváky na Střeleckém ostrově. Domácím nefungovalo ani posouvání jednotlivých řad a výpomoc obranné linii, což se odráželo na celkovém obrazu hry. "Ač Liberec úvodní dvě kola prohrál, nás zaskočil rychlým, důrazným, agresivním přístupem, a to v dnešním fotbale rozhoduje. Všude nám chyběl krok a v celém rozestavení týmu poté panoval chaos, když jsme se špatně zajišťovali," vysvětloval bez servítek Mezlík. "Na hřišti nebyl nikdo, kdo by tomu dokázal vystavit stop a obrátit hru v náš prosěch. Takhle jsme si to nepředstavovali," doplnil.

Jedinou skutečnou oporou byl kapitán a zároveň nejstarší hráč mužstva Tomáš Hunal, jemuž vysekl poklonu i Mezlík. "Huny odehrál perfektní zápas a hasil všechna naše zaváhání." Neopomněl ještě jednou vyzdvihnout výkon Severočechů. "Směrem dopředu nám nedali ani centimetr volného místa. To nám dělalo velké problémy a za celé utkání jsme vlastně ani neměli nějakou vyloženou šanci," připomněl a jedním dechem dodal, že klíčovým faktorem byly prohrané osobní souboje. Ke špatnému hernímu projevu lze přičítat i jistou dávku nervozity, doplněnou o povinnost, která velela bodovat. "Před zápasem jsme se o tom s klukama v kabině bavili, chtěli jsme vyhrát, ale neudělali jsme proto nic navíc," nabídl svůj názor k nerozhodnému výsledku. "Takhle se o záchranu hrát nemůže! V tohmle utkání jsme cítili šanci na výhru, ale dopadlo to jinak," dodal na závěr muž, jenž má v nejvyšší soutěži na svém kontě již přes sto startů a brankovou statistiku zatížil sedmi zásahy.