Slovenský národní tým kvalifikační utkání o mistrovství světa s naší reprezentací teprve čeká. Ale někteří hráči našich východních bratrů, kteří oblékají dres Dynama, by mohli trenéru Slovenské reprezentace Vladimíru Weissovi radit, jak na český národní tým. Mezi jeho poradce by mohl patřit i Jaroslav Hílek.

Jaký máte pocit z prestižního utkání s národním týmem?
Pro nás to byl přípravný zápas a tak je to třeba brát. Hrálo se v přátelském duchu. Přesto si myslím, že jsme hráli v dobrém tempu a nasazení a i s docela dobrým výsledkem. Jedinou šmouhu bych viděl v tom, že se nám zase nepodařilo vstřelit branku.

Kdo byl podle vás nejlepším hráčem Čechů?
V české reprezentaci má svojí kvalitu každý z hráčů. Pochválil bych celé národní mužstvo.

Nastupoval jste někdy v reprezentačních kádrech Slovenska, jak mládežnických, tak seniorských?
Ne, ne. Zatím ještě nikdy.

Jak jste viděl s odstupem času utkání proti Zlínu?
Škoda, že jsme nezískali tři body. Jak říkám, hráli jsme odzadu, bojovali jsme. Sice jsme tam jeli s tím, že musíme udělat alespoň bod. Ale celkově jsme tam byli určitě lepším týmem a zasloužili jsem si vyhrát. Chybělo jenom kousíček štěstí.

Myslíte, že tým povzbudila změna na trenérském postu?
Myslím si, že trenér Tobiáš je zkušeným ligovým koučem a má trošku jiné metody. Každý trenér je jiný. Zatím nám naštěstí metody pana trenéra určitě prospívají.

Před zápasem se Zlínem se vás snažil hlavně psychicky nabudit?
Ano, máte pravdu. My jsme byli psychicky hodně dole po sérii těch nevydařených utkání, takže to bylo logické vyústění.

Nacvičil si tým dneska to, co potřeboval?
Myslím, že úplně dostatečně ne, protože se toto přípravné utkání hrálo na neutrálním hříšti. Za týden přivítáme Mladou Boleslav doma na Střeleckém ostrově, takže tohle byl úplně jiný zápas.

Co očekáváte od následujícího ligového utkání s Mladou Boleslaví, které bude určitě důležitější?
Samozřejmě, nyní je třeba myslet už na Mladou Boleslav. Mysleli jsme na ní už před tímto utkáním. To je pro nás teď utkání číslo jedna. Musíme za každou cenu jedině vyhrát, nic jiného nebereme (rozhodným hlasem).