Fotbalisté Dynama mají za sebou první den soustředění v Novém Městě na Moravě. Třífázový trénink obsahoval i předem avizované běžky, které hráči přivítali s pochopitelným nadšením.

První den čekal na hráče po tříhodinové cestě autobusem, která se protáhla kvůli převrácenému kamionu na cestě, třífázový trénink. „Po příjezdu hráče čekal nepříjemný kopeček, který vybíhali v pěti sériích po čtyřech bězích v různých délkách,“ řekl k prvnímu dni soustředění asistent trenéra Martin Vozábal. Předem avizované běžky někoho i příjemně překvapily. „Po deseti letech na běžkách. Čekal jsem to horší, takhle chvíli potrénuji a Northug se může začít klepat,“ napsal s řádkou smajlíků na svůj facebookový profil v narážce na norského fenoména běžeckého lyžování posledních let ve večerních hodinách Michal Klesa.

Mezi nejlepší běžkaře patřil trenér Soukup, jenž má vybavení od Gunde Svana, legendárního norského lyžaře (čtyřnásobný olympijský vítěz, sedminásobný mistr světa). Zatímco ti méně zdatní se drželi pouze na rovině na stadionu v Novém Městě, kde se v únoru uskuteční světový šampionát biatlonistů. „Na běžkách se v nejlepším světle ukazovali Benát, Táborský, Javorek, Riegel, Lengyel, Rýdel a Klesa,“ vybral Vozábal elitu bílé stopy. Třífázový trénink dal fotbalistům zabrat, ale nestěžují si. „Je to pořádná zátěž, ale od toho tady jsme,“ shodují se Jihočeši.

Ani na prostředí si zatím nemohou fotbalisté Dynama stěžovat. „Zázemí je zde parádní, není co tomu vytknout. Vše klape, jak má.“ Exkluzivním zpravodajem z Nového Města bude po celý týden Petr Javorek. „Po obědě jsme na hodinu a půl okusili na upraveném okruhu u hotelu běžky a všem to docela šlo,“ tvrdí hbitý středopolař. „Na závěr dne jsme se rozdělili na tři skupiny a navštívili posilovnu. Nechyběly koordinační cvičení a regenerace,“ uzavírá.