První letní akvizicí českobudějovického Dynama je čtyřiadvacetiletý ofenzivní fotbalista Lukáš Pouček, který je odchovancem Sparty, zahrál si už ve druhé lize ale i za Pardubice, Sokolov či naposledy Ústí nad Labem. Pouček podepsal na jihu Čech smlouvu do roku 2020.

Foto: www.fksokolov.cz

Lukáš Pouček (*26. 1. 1993) je rodákem z Mladé Boleslavi, odchovancem je ale pražské Sparty, kde prošel mládežnickými kategoriemi. Na jaře putoval na hostování do Pardubic, kde dokázal za dvanáct zápasů nastřílet tři branky. Z jednoho hostování putoval Pouček dál na dvě sezony do Sokolova, kde patřil k hráčům základní sestavy. Na západě Čech odehrál za dva ročníky jednapadesát utkání, v nichž sedmkrát skóroval. Poslední sezonu strávila nová posila Dynama na severu Čech v Ústí nad Labem, kde vstřelila šest branek a vynechala pouze jediné utkání. Po sezoně následoval návrat do Sparty, odkud se čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál stěhuje pod Černou věž.

Statistiky Lukáše Poučka:
2012-13 Sparta Praha B + U21
(ČFL + Juniorská liga)
2014 Pardubice (FNL)
12 zápasů – 3 góly
2014-15 Sokolov (FNL)
24 zápasů – 4 góly
2015-16 Sokolov (FNL)
27 zápasů – 3 góly
2016-17 Ústí n. L. (FNL)
29 zápasů – 6 gólů
Reprezentace:
U16 – 1 zápas – 0 gólů
U19 – 1 zápas – 0 gólů

I vzhledem k Poučkově vydařenému podzimu dostala nová jihočeská akvizice laso velice brzy. „Jednali jsme už po pár jarních kolech. Definitivně jsme se dohodli na konci března,“ popisuje nová posila přestupová jednání. „Už dlouho se těším na 19. června, kdy začíná příprava. Jsem zvědavý. Bude to další nová výzva v mé kariéře. Budějovice hrály v minulé sezoně nahoře, věřím, že se nám povede i následující sezona,“ je plný očekávání mládežnický reprezentant, který odehrál po jednom zápase za českou U16 a U19.

Úplně do nového prostředí Lukáš Pouček nejde. „Znám ze Sparty mé bývalé spoluhráče. S Kubou Peškem jsem hrál od dorostu, s Patrikem Čavošem pak za sparťanské béčko. Těším se na kluky i na ostatní nové spoluhráče,“ hýří optimismem sparťanský odchovanec, který na jihu Čech podepsal smlouvu na tři roky. „S trenérem Horejšem jsme se bavili o tom, že bych měl hrát buď na hrotu, nebo pod ním. Ale uvidíme, jak se situace vyvine. V Ústí se nám v minulé sezoně povedl hlavně podzim, jaro nebylo dobré. O to větší mám nyní chuť do nového angažmá v Dynamu,“ uzavřel Lukáš Pouček.

Na novou akvizici ve svém týmu se těší i trenér Dynama. „V průběhu sezony jsme dohodli na příchodu Lukáše Poučka z Ústí nad Labem. Je to odchovanec Sparty Praha, poté hrál ještě v Pardubicích a v Sokolově. Stáli jsme o něj. Je to rychlý levák, který může hrát na kraji i v útoku nebo na podhrotu,“ popisuje novou posilu David Horejš.

Vyberte nejlepšího hráče sezony 2016/17 (5.6.2017)

Sezonu 2016/17 uzavře hlasování fanoušků o nejlepšího hráče sezony. Oznámkujte jednotlivé fotbalisty Dynama a rozhodněte o tom, kde z nich byl nejlepší!