V pondělí večer se ve finále Krajského poháru utkali čerství prvoligisté s týmem Absolutu České Budějovice. Atraktivní podívaná plná šancí na obou stranách nakonec vyzněla lépe pro hostující Dynamo PCO.

Již za 9 dnů čeká jihočechy ligové premiéra na palubovce mistra nejvyšší futsalové soutěže AC Sparta Praha. Generálku na tuto historickou událost obstaralo finále Krajského poháru, kde se Dynamo PCO utkalo s týmem Absolutu České Budějovice.

Hosté nastoupili do zápasu bez několika opor. Chyběli zranění kapitán Pouzar, Lengyel i Hrbáč, poprvé se v dresu Dynama PCO představil Sláma. Od počátku utkání si sice hosté vytvořili několik slibných šancí, nicméně všechny skončili na vynikajícím brankáři Absolutu. Postupně se neprosadili Benát, Radouch, Hačka ani Jasanský. Domácí hrozili převážně z brejků, proti jednomu z nich musel míč vyrážet na roh brankář Beránek. Když se krátce před poločasem na druhé straně neprosadil ani Sláma, šlo se do kabin za remízového stavu 0:0.

Dynamo PCO po přestávce ještě zvýšilo aktivitu a zatlačilo soupeře na svou polovinu. Nejdříve nebezpečně pálil Radouch, po něm se do šance prokličkoval Benát, proti kterému opět skvěle zasáhl domácí brankář. Skóre zápasu se měnilo až ve 28. minutě, to se kolem svého obránce obtočil Benát a pohotovým obloučkem dal favoritovi vytoužené vedení. Záhy po obdržené brance mohl Absolut srovnat, krásnou akci na jeden dotek však trestuhodně nedokázali dostat do branky. V této pasáži hry byli domácí o něco lepším týmem a měli i další šance na vyrovnání, vždy však ztroskotali na vynikajícím Beránkovi. Ve 34. minutě Dynamo PCO navýšilo své vedení. Benát vystihl domácí rozehrávku a v přečíslení tři na jednoho se po přihrávce Jasanského prosadil do prázdné branky Hačka, 2:0. Když se pak krátce před koncem prosadil po individuální akci Sláma, nebylo o vítězi krajského poháru pochyb! V posledním utkání před Varta ligou tak Dynamo PCO zvítězilo 3:0!