Ještě včera měl myšlenky úplně jinde, než u fotbalu. Dnes už byl ale stoprocentně připravený. Nabitý víkend prožil obránce Dynama Pavel Novák, když stihnul narození dcery Matyldy i ligovou výhru v Sokolově. Novopečený otec dobrým výkonem pomohl svému týmu k zisku důležitých tří bodů a věří, že Jihočeši na vítězství naváží i v příštím domácím utkání proti Vítkovicím.

Dnešní vítězství bylo asi trochu vydřené, ale určitě o to víc cenné.
Určitě bylo vydřené, soupeř byl silný na míči. Měli spoustu centrů a také nějaké šance, ale naštěstí žádnou neproměnili. Tři body jsou naše a my jsme za ně vděční.

Jak jste ze své pozice stopera vnímal změnu v brance Dynama, do níž poprvé v lize naskočil Jindřich Staněk? Bylo třeba si v obraně zvyknout na něco jiného?
Já myslím, že ne. Na tréninku spolu normálně trénujeme, takže při zápase žádná citelná změna nebyla a gólman to podle mě zvládl dobře.

Vy jste měl v poslední době trochu jiné starosti, protože jste se včera stal otcem. Měl jste vůbec myšlenky na fotbal?
Včera se mi narodila dcera. Myšlenky dnes už na fotbal byly, ale samozřejmě ještě dvě hodiny před zápasem jsme si s přítelkyní psali a posílali fotky. Musím říct, že na tenhle víkend asi v životě nezapomenu.

Odcestoval jste s týmem do Sokolova už včera nebo jste nakonec přijel až dnes?
Včera na předzápasovém tréninku jsem zjistil, že přítelkyně už jela do porodnice. Po tréninku jsem jel hned za ní, takže s týmem jsem na hotel vůbec neodcestoval a připojil jsem se až dnes.

Určitě vás ale potěšilo gesto spoluhráčů, kteří po vstřeleném gólu předvedli tradiční kolébku.
Měl jsem radost. Jsem rád, že to prožívají se mnou a je vidět, že parta je tady dobrá. V šatně mě zapojili i do pokřiku, což mě taky potěšilo a chtěl bych jim za to poděkovat.

Když se vrátíme zase k fotbalu, za týden vás čekají Vítkovice, papírově možná slabší soupeř. Dynamu ale ne vždy svědčí, když jde do zápasu jako favorit...
Vždycky je rozdíl hrát doma a venku. Když hrajeme doma, většina týmů zaleze a chce bránit. My naopak musíme tvořit hru a přesně se to ukázalo s Frýdkem, že jsme se k tomu moc nedostali. Ale každý zápas je jiný. Ve druhé lize je všechno o prvním gólu. My jsme s Frýdkem dostali, museli jsme dohánět, což bylo těžké. Naopak proti Vítkovicím můžeme dát gól rychle a bude to pro nás snazší.