Třetí kolo fotbalové divize A čeká na hráče rezervního týmu Dynama. Béčko nastoupí v neděli v 17 hodin na hřišti Mýta. Celek ze západu Čech má zatím v tabulce dva body za výhru po penaltách z prvního kola. Jihočeši jsou zatím stoprocentní a bodů mají šest.

Nováček uplynulého ročníku divize začal republikovou soutěž skvěle a po podzimu obsadil čtvrté místo. Na jaře ale stihl tak jako zbytek soutěže jen jedno kolo a pak museli jeho hráči kopačky odložit. Letošní vstup pak mají hráči Mýta zatím rozpačitý. V prvním kole hostili tým Katovic. Mužstvo ze Strakonicka se dostalo do vedení v 50. minutě, ale o dvě minuty později domácí vyrovnali a remízový zápas pak rozhodli v penaltách ve svůj prospěch.

Ve druhém duelu tohoto ročníku vyrazili k západočeskému derby do Klatov. V zápase šli domácí poměrně rychle do vedení v jedenácté minutě, hosté vyrovnali, ale ještě do půle prohrávali 1:2 a stejným výsledkem už duel skončil.

Spravit chuť si tak budou chtít v neděli. Doma se Mýto opírá o bouřlivé prostředí. V městečku s 1 500 obyvateli jich na fotbal chodí přes tři stovky. Zajímavým jménem na soupisce soupeře je Brazilec Frizoni, který má bohaté zkušenosti z druhé ligy, kde hrál za Vlašim a Žižkov. Vyzkoušel si i vietnamskou ligu, hrál v Izraeli nebo v Maďarsku.

Hráči rezervy v prvních dvou duelech ukázali svou kvalitu, když bodovali i bez posil z prvního týmu a trenér Jindřich Tichai pro ně měl slova chvály. „Hráli jsme bez pendlů, o to jsou tahle vítězství pro kluky cennější,“ komentoval první dva vyhrané zápasy. O víkendu se nehraje liga, takže bude mít možnost svůj celek posílit. Jestli tak učiní nebo ne, nechává otevřené a může tím v neděli svého soupeře překvapit.