Ve čtvrtek 29.dubna 2010 se uskutečnil další z řady řízených tréninků profesionálním trenérem SK Dynamo České Budějovice Tomášem Maruškou v jednom z klubů Jihočeského kraje. S hráči širšího kádru A-týmu klubu SK Dynamo České Budějovice Zdeňkem Křížkem a Rastislavem Bakalou se tento trénink uskutečnil na krásném hřišti v Katovicích s hráči místního klubu doplněné hráči klubu SK Strakonice.

„Všichni zapojení hráči se opět velmi snažili a tentokrát na nich byla vidět i trochu nervozita jak z hráčů A-týmu SK Dynamo tak z přihlížejících trenérů. Trénink byl totiž spojen se seminářem určeným pro trenéry přípravek a mladších žáků okresu Strakonic, Českého Krumlova, Písku a Prachatic, uspořádaný Komisí mládeže krajského fotbalového svazu Jihočeského kraje a organizovaný díky panu F. Samcovi,“ připomněl Tomáš Maruška.

„Trénink trval 90 minut a byl zaměřen na rozvoj herních činností jednotlivce a průpravných her 1-1, 2-2, 3-3. Seminář pak především formou diskuze nad problematikou dnešních tréninků mládeže s důrazem na principy a zásady tréninku mládeže. Osobně mám z toho velmi dobrý pocit a jsem rád, že jsou trenéři, které každá, i když třeba již někdy známá, informace zajímá,“ zhodnotil Tomáš Maruška, vedoucí sportovních tříd klubu SK Dynamo České Budějovice.