Dynamo přivítalo po zahájení přípravy třetí letní posilu. Po Tomáši Zajícovi a Jakubu Švecovi přibyl do kádru také ofenzivní záložník Roman Potočný. Rodák z Roudnice nad Labem přichází na přestup z Baníku Ostrava. Ve čtvrtek ráno podepsal na sekretariátu jihočeského klubu dvouletý kontrakt.

Potočný prošel mládežnickými výběry Sparty, má za sebou zastávky v Bohemians, Opavě, Táborsku, Brozanech či Teplicích. Střelecky se mu dařilo při angažmá na severu Čech v libereckém Slovanu, kde na podzim sezony 2019/2020 skóroval devětkrát a dostal se do hledáčku předních českých klubů. Nakonec zamířil do Baníku Ostrava, odkud si odskočil na krátké hostování do Zlína a posledně Plzně.

Ofenzivní univerzál má ve FORTUNA:LIZE na kontě 203 starty, ve kterých vstřelil 37 gólů a připsal si 20 asistencí. V českobudějovickém týmu se pokusí o restart kariéry. „Při posledním hostování ve Viktorii Plzeň jsem odehrál jen minimum, přicházím s přáním nastupovat pravidelně. Doufám, že se dostanu do herní a střelecké pohody a pomůžu k dobrým výsledkům,“ přeje si čerstvá posila černobílých, která má za sebou devět sezon v nejvyšší soutěži.

Levonohý univerzál by měl přinést do jihočeského týmu především zkušenost. „Roman už má něco odehráno, je to kvalitní hráč a vítězný typ. Věříme, že se u nás prosadí a splní očekávání,“ uvedl sportovní ředitel Dynama Milan Čadek.